Bielsk Podlaski - Atrakcje

Strony

Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim – zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny istniejący od XV wieku. Usytuowany w pobliżu rynku, przy dawnym osiedlu „Poświątne". Był początkowo drewnianą budowlą o nieznanym kształcie, która kilka razy płonęła.
Ratusz w Bielsku Podlaskim – budynek został wzniesiony w latach 1776-1780 w stylu późnobarokowym według projektu Jana Sękowskiego, nadwornego architekta Branickich. W ciągu wieków był trzykrotnie przebudowywany, w pierwszej połowie XIX wieku, przed rokiem 1920 i w 1942.
Cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła (Michajłowska) w Bielsku Podlaskim – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Bielsk Podlaski, Adama Mickiewicza 179
Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Bielsku Podlaskim – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Dwór w Hołowiesku – teren po dawnym dworze w Hołowiesku znajduje się na terenie miasta Bielsk Podlaski w okolicach ul. Traugutta, przy ul. Hołowieskiej 7. Dwór był siedzibą starosty bielskiego po spaleniu się bielskiego zamku królewskiego w 1564 roku.
Kościół Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Bielsku Podlaskim, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Bielsk Podlaski diecezji drohiczyńskiej.
Bielsk Podlaski, Władysława Reymonta 6
Cerkiew pod wezwaniem Opieki Matki Bożej w Bielsku Podlaskim – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia mieści się przy ulicy Władysława Reymonta 6.
Bielsk Podlaski, Romualda Traugutta 5
Cerkiew pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego (Woskriesieńska) w Bielsku Podlaskim – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się przy ulicy Romualda Traugutta.
Bielsk Podlaski, Jagiellońska 6
Cerkiew pod wezwaniem Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy (Preczystieńska) w Bielsku Podlaskim – prawosławna cerkiew konkatedralna oraz parafialna. Należy do dekanatu Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Bielsk Podlaski, Białowieska 20
Cmentarz wojenny w Bielski Podlaskim – cmentarz z I wojny światowej i II wojny światowej znajdujący się na zachód w Bielsku Podlaskim.
Bielsk Podlaski, Wojska Polskiego 66
Kościół Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim - rzymskokatolicki kościół położony w diecezji drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim przy ul. Wojska Polskiego 66.
Bielsk Podlaski, Bolesława Prusa 2
Kościół Chrystusowy w Bielsku Podlaskim – zbór Kościoła Chrystusowego w RP działający w Bielsku Podlaskim. Pastorem zboru jest Henryk Karasiewicz. Nabożeństwa odbywają się przy ul. Prusa 2 w niedziele o godz. 10.00 oraz w piątki o godz. 18.00.
Bielsk Podlaski, Wojska Polskiego 25
Cerkiew cmentarna pod wezwaniem Świętej Trójcy (Troicka) w Bielsku Podlaskim – prawosławna cerkiew cmentarna. Należy do parafii Opieki Matki Bożej w Bielsku Podlaskim, w dekanacie Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kaplica pod wezwaniem św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim – kaplica prawosławna. Należy do parafii św. Michała Archanioła w Bielsku Podlaskim, w dekanacie Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kaplica pod wezwaniem św. Jerzego w Bielsku Podlaskim – kaplica prawosławna. Należy do parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Bielsku Podlaskim, w dekanacie Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Cmentarz żydowski w Bielsku Podlaskim – został założony w 1807 roku i zajmuje powierzchnię 1,5 ha (przed II wojną światową 3 ha), na której, wskutek dewastacji z okresu II wojny światowej i PRL, zachowało się niewiele macew i betonowe nagrobki charakterystyczne dla podlaskich kirkutów.
Bielsk Podlaski, Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury 26
Kaplica pod wezwaniem Świętej Trójcy w Bielsku Podlaskim – prawosławna kaplica akademicka. Należy do parafii św. Michała Archanioła w Bielsku Podlaskim, w dekanacie Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Bielsk Podlaski, Adama Mickiewicza 45
Muzeum w Bielsku Podlaskim - państwowe muzeum dokumentujące historię Bielska Podlaskiego i okolic, funkcjonujące jako oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Strony