Powiat kolneński - Atrakcje

Strony

Stawiski, Łomżyńska 1
Kościół Świętego Antoniego Padewskiego w Stawiskach – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Stawiski, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Jedwabne diecezji łomżyńskiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo podlaskie (pol.). 31 marca 2014. .
Mały Płock, Księdza Tadeusza Ciborowskiego 20
Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Małym Płocku – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Piątnica). Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Kościół Świętej Trójcy w Borkowie – zabytkowy kościół katolicki w Borkowie. Jest kościołem parafialnym (parafia Trójcy Przenajświętszej) i należy do diecezji łomżyńskiej (Dekanat Kolno). Powstał w latach 1923–1932.
Kolno, ks.L.Grajewskiego 2
Parafia rzymskokatolicka Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie należy do dekanatu Kolno diecezji łomżyńskiej, metropolii białostockiej. Powstała w 2004 z parafii św. Anny w Kolnie. Obecny kościół murowany pw.
Kolno, Aleksandrowska
Cmentarz żydowski w Kolnie – znajduje się przy ul. Aleksandrowskiej, został założony w roku 1817. Powierzchnia cmentarza obejmuje 1,72 ha, na terenie kirkutu zachowało się około 100 nagrobków.
Turośl, Kościelna 10
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Turośli – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Kolno). Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Kolno, Strażacka
Synagoga w Kolnie − synagoga znajdująca się w Kolnie przy ulicy Strażackiej.
Wielka Synagoga w Stawiskach – zbudowana w 1739 roku w południowo-zachodniej części miasta. Murowany, dwukondygnacyjny budynek synagogi wzniesiono na planie prostokąta z małymi dobudówkami. Na piętrze znajdowały się półokrągłe zakończone okna a nad wejściem głównym znajdował się trójkątny fronton.
Kolno, Kościelna 17
Kościół świętej Anny w Kolnie – zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny w Kolnie, przy ul. Kościelnej 17. Należy do dekanatu Kolno diecezji łomżyńskiej. Przy budynku znajduje się neobarokowa wolnostojąca dzwonnica murowana z 1862 r. Cmentarz przykościelny okresowo pełnił funkcje grzebalne.
Kościół świętego Jana Chrzciciela w Grabowie – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się we wsi Grabowo, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Szczuczyn diecezji łomżyńskiej.
Stawiski, Łomżyńska
Cmentarz żydowski w Stawiskach – kirkut mieści się przy ul. Łomżyńskiej. Położony jest na niewielkim wzniesieniu, około 250 metrów od drogi z Łomży do Stawisk, powierzchnia nekropolii około 3,08 ha.

Strony