Powiat sokólski - Atrakcje

Strony

Sanktuarium Maryjne w Różanymstoku – sanktuarium maryjne prowadzone przez salezjanów w miejscowości Różanystok w świątyni wzniesionej na wzór kościoła jezuickiego w Grodnie.
Kościół świętego Stanisława w Dąbrowie Białostockiej – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Dąbrowa Białostocka, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Dąbrowa Białostocka archidiecezji białostockiej.
Cerkiew pod wezwaniem św. Apostoła i Ewangelisty Jana Teologa w Dąbrowie Białostockiej – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Sokółka diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia mieści się przy ulicy Mikołaja Kopernika.
Suchowola, Plac Tadeusza Kościuszki 3
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Suchowola, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Korycin archidiecezji białostockiej.
Sidra, Kościelna 3
Kościół Świętej Trójcy w Sidrze – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Sidra, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Dąbrowa Białostocka archidiecezji białostockiej.
Janów, Kościelna 3
Kościół Świętego Jerzego w Janowie – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w dawnym mieście, obecnie wsi Janów, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Korycin archidiecezji białostockiej.
Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Nowym Dworze – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Sokółka diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się przy ulicy Grodzieńskiej.
Kaplica pod wezwaniem św. Antoniego Wielkiego w Krynkach – prawosławna kaplica cmentarna. Należy do parafii Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Krynkach, w dekanacie Sokółka diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Sokółka, Plac Kościuszki
Cerkiew pod wezwaniem św. Aleksandra Newskiego w Sokółce – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Sokółka diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia mieści się przy Placu Tadeusza Kościuszki.
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Niewiast Niosących Wonności w Jacznie – prawosławna cerkiew cmentarna. Należy do parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie, w dekanacie Sokółka diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Cerkiew pod wezwaniem św. Jerzego w Jurowlanach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Sokółka diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynię wzniesiono w 1870. Budowla murowana, z kamienia i cegły.
Parafia św. Wincentego Ferreriusza i Świętego Bartłomieja Apostoła w Szudziałowie – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Krynki, należącym do metropolii białostockiej.
Cmentarz żydowski w Janowie Sokólskim – zajmuje powierzchnię 0,99 ha, na której zachowało się około dwustu nagrobków, z których najstarsze pochodzą z początku XIX wieku. Cmentarz został założony w XVIII wieku. Kirkut jest wpisany do rejestru zabytków.
Kościół Świętej Anny w Krynkach – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Krynki, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Krynki archidiecezji białostockiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo podlaskie (pol.). 31 marca 2014. .

Strony