Powiat moniecki - Religia

Strony

Kolegiata Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krypnie – kościół wybudowany w latach 1881 – 1885, dzięki staraniom proboszcza knyszyńskiego księdza Adama Słonimskiego i za zezwoleniem cara Aleksandra III. Projekt świątyni w tzw.
Knyszyn, Kościelna 1
Kościół św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Knyszynie – zabytkowy gotycko-renesansowy kościół w Knyszynie, siedziba rzymskokatolickiej parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Knyszynie.
Kościół św. Wawrzyńca w Dolistowie - rzymskokatolicki kościół położony w metropolii białostockiej w Dolistowie. Jest on siedzibą parafii należącej do dekanatu Knyszyn położonego w archidiecezji białostockiej.
Mońki, Aleja Wojska Polskiego 47
Parafia św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach – rzymskokatolicka parafia w Mońkach, położona w dekanacie Mońki, należącym do metropolii białostockiej w Polsce.
Mońki, Księdza Mieczysława Małynicza 2
Kościół MB Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach – rzymskokatolicki kościół położony w metropolii białostockiej w Mońkach. Kościół i parafia erygowane w 1920 r.
Kościół św. Anny - drewniany modrzewiowy kościół znajdujacy się w Kalinówce Kościelnej Świątynia została wybudowany w latach 1768-1774 na bazie innej, spalonej wcześniej w 1761 roku.
Parafia Matki Boskiej Anielskiej w Downarach – rzymskokatolicka parafia w Downarach, położona w dekanacie Mońki w archidiecezji białostockiej. ↑ Oficjalna strona Archidiecezji Białystok - Dekanat Mońki. .
Goniądz, Adama Mickiewicza
Kościół świętej Agnieszki w Goniądzu – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Goniądz, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Mońki archidiecezji białostockiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo podlaskie (pol.). 31 marca 2014. .
Kościół świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzciannem – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi gminnej Trzcianne, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Mońki archidiecezji białostockiej.
Cmentarz żydowski w Jasionówce – został założony w 1800 roku. Do naszych czasów zachowało się około 400 nagrobków i fragmenty ogrodzenia. Cmentarz ma powierzchnię 1 ha i znajduje się na północ od miejscowości przy cmentarzu katolickim.
Giełczyn, Poświętne, 7
Parafia Nawiedzenia NMP w Giełczynie – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Mońki należącym do metropolii białostockiej.
Kościół Świętej Trójcy w Jasionówce – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w dawnym mieście, obecnie wsi Jasionówka, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Korycin archidiecezji białostockiej.

Strony