Mazowieckie - Technika

Strony

Spichlerz nad Narwią – spichlerz zbudowany w latach 1838-44 roku w Nowym Dworze Mazowieckim na tzw. Kępie Szwedzkiej przy ujściu Narwi do Wisły.
Otwock – stacja kolejowa w Otwocku, w województwie mazowieckim, w Polsce. Ze stacji Otwock można dojechać elektrycznymi pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich do centrum Warszawy, Pilawy i Dęblina. W okresie wakacji dojechać można też do Trójmiasta i Kołobrzegu.
Mogielnica – dawna wąskotorowa stacja kolejowa w gminie Mogielnica, na trasie Grójeckiej Kolei Dojazdowej w województwie mazowieckim, w Polsce. Jest położona na terenie wsi Górki-Izabelin, ok. 5 km od Mogielnicy.
Wieża ciśnień w Ciechanowie - wieżowy zbiornik wyrównawczy zaprojektowany przez warszawskiego architekta Jerzego Michała Bogusławskiego w 1972 r. przy współudziale konstruktora dr. Jerzego Wiblika, Stanisława Gajowniczka oraz Bohdana Szczeszeka, technologia : inż. Stanisław Majkowski.
Radom, 1905 Roku 1/9
Fabryka Broni "Łucznik"-Radom Sp. z o.o. (dawniej Zakłady Metalowe "Łucznik") – przedsiębiorstwo z siedzibą w Radomiu, powstałe po podzieleniu i upadku ZM Łucznik. Powstały dwie firmy: Fabryka Broni Łucznik i firma produkująca m.in. maszyny do szycia – ASPA ELECTRO działająca pod marką Łucznik.
Grójec - nieczynna stacja kolei wąskotorowej w Grójcu, w województwie mazowieckim, w Polsce. Wybudowana w 1915 roku.
Żyrardów – stacja kolejowa w Żyrardowie, w województwie mazowieckim, w Polsce. Stację kolejową wybudowano według projektu architekta Romualda Millera w 1922 roku.
Most Gdański – dwupoziomowy most w Warszawie, na Wiśle. Wybudowano go na filarach i z wykorzystaniem niektórych elementów konstrukcyjnych zburzonego Mostu przy Cytadeli, także dwupoziomowego.
Marki, Braci Briggsów 11
Fabryka braci Briggs to fabryka – przędzalnia wełny założona w miejscowości Marki pod Warszawą w końcu XIX wieku przez pochodzących z Anglii przedsiębiorców – braci Briggs.
Grodzisk Mazowiecki – stacja kolejowa w Grodzisku Mazowieckim, w województwie mazowieckim w Polsce. Według klasyfikacji PKP posiada kategorię B.
Warszawa, Grochowska 354
Fabryka gilz „Dzwon” należąca do Hilarego Jeżewskiego − budynek zlokalizowany przy ulicy Grochowskiej 354 (przed zmianą numeracji w 1937 r. był to adres Grochowska 1) w Warszawie (dzielnica Praga Południe).
Radziwiłłów Mazowiecki - stacja kolejowa w Radziwiłłowie, w województwie mazowieckim, w Polsce. Znajduje się tu 1 peron.
Płock, pl. Dąbrowskiego
Wieża Ciśnień w Płocku – wieża ciśnień zbudowana w 1892 roku na mocy koncesji na budowę nowoczesnych wodociągów miejskich, którą otrzymał Selerok Cheson z Moskwy. Pięciopiętrowy, ośmioboczny budynek z czerwonej cegły wzniesiono przy końcu ulicy Warszawskiej (obecnie plac J. Dąbrowskiego).
Warszawa Wschodnia Osobowa (znana jako Dworzec Wschodni) – jeden z ważniejszych warszawskich dworców kolejowych, położony na warszawskiej linii średnicowej. Budynek dworca położony jest w dzielnicy Praga-Południe między ulicami Kijowską a Lubelską, na zachodnim krańcu terenów stacji.
Warszawa, Ząbkowska 27/31
Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser” – zlokalizowany na warszawskiej Pradze kompleks budynków fabrycznych z końca XIX wieku, utrzymany w stylu neogotyckim.

Strony