Lubuskie - Technika

Strony

Zbąszynek – stacja kolejowa w Zbąszynku, w województwie lubuskim, w Polsce. W latach 1922 - 1939 był stacją graniczną po niemieckiej stronie.
Kombinat DAG Alfred Nobel Krzystkowice (Alfred Nobel Dynamit Aktien-Gesellschaft) – pozostałości niemieckiej fabryki amunicji na terenie lasów w okolicach Nowogrodu Bobrzańskiego. Zajmują ok. 35 km² powierzchni.
Nowe Drezdenko – stacja kolejowa w Drezdenku (dawniej Driesen- Vordamm), w województwie lubuskim, w Polsce. Jedna z najstarszych stacji na trasie dawnej Królewskiej Kolei Wschodniej (Berlin – Królewiec).
Międzyrzecz, pl. Powstańców Wielkopolskich 4
Międzyrzecz (w latach 1885–1945 z niem. Meseritz) – stacja kolejowa w Międzyrzeczu, w województwie lubuskim, w Polsce, oddana do użytku w 1885 roku wraz z linią kolejową relacji Zbąszynek – Gorzów Wielkopolski (główną i najstarszą magistralą kolejową w okolicy), do połowy lat 90.
Wieża ciśnień w Międzyrzeczu - wieża ciśnień znajdująca się przy ul. Staszica w Międzyrzeczu.
Witnica, Marii Konopnickiej 1
Browar Witnica – browar regionalny w Witnicy. Zakład jest członkiem Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich.
Trzciel – nieczynna stacja kolejowa w Trzcielu, w województwie lubuskim, w Polsce.
Most Staromiejski - most drogowy nad rzeką Wartą w centrum miasta Gorzowa Wielkopolskiego, w ciągu drogi krajowej nr 3. Jest to jeden z najbardziej rzucających się w oczy symboli Gorzowa Wielkopolskiego.
Kopalnia Węgla Brunatnego Sieniawa Sp. z o.o. w Sieniawie Lubuskiej operuje na jednym z najdłużej znanych i eksploatowanych złóż węgla brunatnego na ziemiach polskich (eksploatacja od 1873) oraz jest jedyną podziemną kopalnią węgla brunatnego w Polsce.
Most kolejowy w Nietkowicach – most kolejowy nad rzeką Odrą we wsi Nietkowice w gminie Czerwieńsk, w powiecie zielonogórskim, w województwie lubuskim na linii kolejowej nr 273 Wrocław Główny – Szczecin Główny. Most położony jest pomiędzy przystankami kolejowymi: Nietkowice i Czerwieńsk Towarowy.

Strony