Nowy Dwór Mazowiecki

0

Nowy Dwór Mazowiecki - miasto powiatowe w województwie mazowieckim.

Warto zobaczyć

Twierdza Modlin – twierdza położona na Mazowszu u zbiegu Wisły i Narwi, około 30 km na północny zachód od Warszawy. Składa się z cytadeli położonej na prawym brzegu Narwi, umocnionych przedmości: kazuńskiego i nowodworskiego oraz z dwóch pierścieni fortów.
Nowy Dwór Mazowiecki, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim – parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim, w dekanacie nowodworskim, w diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 1988 z parafii św.
Kościół Świętego Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu nowodworskiego diecezji warszawsko-praskiej.
Spichlerz nad Narwią – spichlerz zbudowany w latach 1838-44 roku w Nowym Dworze Mazowieckim na tzw. Kępie Szwedzkiej przy ujściu Narwi do Wisły.
Nowy Dwór Mazowiecki, Modlin Twierdza, Szpitalna 69
Parafia św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlinie - Twierdzy – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie zakroczymskim. Obejmuje swoim zasięgiem osiedle Modlin Twierdza w Nowym Dworze Mazowieckim.
Nowy Dwór Mazowiecki, Stefana Czarnieckiego 13
Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlinie Starym – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie zakroczymskim. Obejmuje swoim zasięgiem osiedle Modlin Stary w Nowym Dworze Mazowieckim.