Dolnośląskie - Ruiny

Strony

Zamek w Czerninie Górnej w województwie dolnośląskim, w powiecie górowskim, w gminie Góra.
Zamek Niesytno w Płoninie (niem. Nimmersath) – jeden z zamków znajdujących się na szlaku Zamków Piastowskich, położony na zachód od Bolkowa.
Zamek Stary Książ – ruiny zamku znajdują się w Wałbrzychu, w północno-wschodniej części Pogórza Wałbrzyskiego w Sudetach Środkowych w województwie dolnośląskim.
Zamek we wsi Chocianowiec w województwie dolnośląskim, w powiecie polkowickim, w gminie Chocianów.
Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim – monumentalny pałac neogotycki z XIX wieku znajdujący się we wsi Kamieniec Ząbkowicki w województwie dolnośląskim.
Zamek Gryf (niem. Greiffenstein) – ruiny średniowiecznego zamku we wsi Proszówka, na wzgórzu (447 m n.p.m.) panującym nad drogą Gryfów Śląski - Mirsk (obecnie droga wojewódzka nr 361), 6 km na południe od Gryfowa i 2 km na północny wschód od Mirska.
Pałac w Dąbrowicy – pałac położony w północno-wschodniej części wsi Dąbrowica w województwie dolnośląskim.
Zamek Grodztwo w Kamiennej Górze (niem. Kreppelhof) – ruiny zamku w Kamiennej Górze w województwie dolnośląskim w Sudetach Środkowych.
Zamek w Rybnicy – zamek znajdujący się w miejscowości Rybnica w województwie dolnośląskim, przy drodze do Starej Kamienicy, na zalesionym skalistym wzgórzu w kierunku zachodnim od Jeleniej Góry. Obecnie obiekt w stanie ruiny.
Dwór w Sadach Górnych – dwór położony w Sadach Górnych.
Pałac w Barcinku – ruiny pałacu z XVI wieku znajdujące się we wsi Barcinek w województwie dolnośląskim.
Pałac w Piotrowicach – wybudowany w pierwszej połowie XVIII w. w Piotrowicach.
Pałac w Kondratowie – wybudowany XVI w. w Kondratowie.
Pałac w Mysłowie – renesansowy pałac wybudowany we wsi Mysłów.
Pałac w Pogwizdowie – wybudowany w XVII w. w Pogwizdowie.
Pałac w Starych Rochowicach (niem. Schloss Alt Röhrsdorf) – pałac wzniesiony w drugiej połowie XVIII wieku we wsi Stare Rochowice koło Bolkowa.
Pałac w Płoninie – pałac znajdujących się na szlaku Zamków Piastowskich, położony na zachód od Bolkowa. Jest to renesansowa rezydencja.

Strony