Polkowice

0

Polkowice (niem. Polkwitz) – miasto powiatowe w woj. dolnośląskim.

Warto zobaczyć

Ratusz w Polkowicach – polkowicki ratusz składa się z dwóch budynków. Stary Ratusz od strony zachodniej wybudowany został w 1775 w stylu barokowym. Wieża posiada XV-wieczny rodowód.
Polkowice, Plac Kościelny 1
Kościół pod wezwaniem św. Michała Archanioła – rzymskokatolicka świątynia w Parafii świętego Michała Archanioła w Polkowicach.
Polkowice, Polkowice Dolne, Chocianowska
Polkowice – towarowa, a dawniej osobowa stacja kolejowa w Polkowicach, w województwie dolnośląskim, w powiecie polkowickim, w gminie Polkowice. Stacja została otwarta w dniu 13 kwietnia 1900 roku razem z linią kolejową z Rudny Gwizdanowa do Polkowic.
Polkowice, Kardynała Bolesława Kominka 1a
Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach – znajduje się w dekanacie polkowickim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Marek Pluskota. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 25 czerwca 1991. Mieści się przy ulicy Kardynała Bolesława Kominka.
Polkowice, Wojska Polskiego 7
Parafia pw. Matki Boskiej Łaskawej w Polkowicach – znajduje się w dekanacie polkowickim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Ireneusz Wójs. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 25 grudnia 1998. Mieści się przy ulicy Wojska Polskiego. Jest najmłodszą parafią w mieście.