Gmina Chocianów

0

Gmina Chocianów - gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie polkowickm.

Warto zobaczyć

Pałac w Chocianowie jest jednym z zabytków miasta Chocianów, położony przy drodze prowadzącej do Chojnowa.
Zamek we wsi Chocianowiec w województwie dolnośląskim, w powiecie polkowickim, w gminie Chocianów.
Chocianów, Głogowska 2
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chocianów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Stanisław Łobodziec SDB. Obsługiwana przez księży Salezjanów. Erygowana w 1866.
Cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Michałowie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Lubin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Trzebnicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chocianów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Marian Szczykno. Obsługiwana przez księży salezjanów. Erygowana w 1972.
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brunowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chocianów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Krzysztof Klim. Erygowana w 1952 roku.
Pałac w Parchowie – wybudowany w 1702 r. w Parchowie.
Parafia św. Jacka w Pogorzeliskach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chocianów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Jan Pryputniewicz. Obsługiwana przez księży salezjanów. Erygowana w 1985.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowcu – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chocianów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Jan Daniel. Erygowana w 1972 roku.