Łódzkie - Rozrywka

Strony

Pałac Izraela Poznańskiego - pałac fabrykancki z XIX w. znajdujący się w Łodzi.
Muzeum Zamek w Oporowie, zamek Oporowskich – ceglany zamek wzniesiony w stylu gotyckim w latach 1434-1449 we wsi Oporów pod Kutnem przez biskupa kujawskiego Władysława Oporowskiego.
Zamek w Rawie Mazowieckiej – średniowieczna, gotycka budowla nizinna w widłach Rawki i Rylki, obecnie ruina i zrekonstruowane fragmenty dawnej warowni.
Pałac w Nieborowie – barokowy pałac zaprojektowany przez Tylmana z Gameren na zlecenie Michała Stefana Radziejowskiego, znajdujący się w Nieborowie. Pałac od 1774 do 1944 należał do rodziny Radziwiłłów. Po drugiej wojnie światowej stał się oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie.
Zamek Królewski w Piotrkowie Trybunalskim – zbudowany w latach 1512-1519 przez mistrza Benedykta z Sandomierza na polecenie Zygmunta I Starego.
Radomsko, Gabriela Narutowicza 1
Telefon: +48 44 6850076
Ratusz w Radomsku - budynek został wzniesiony w 1859 w stylu eklektycznym z dwiema wieżami w narożnikach. Był on drugim radomszczańskim ratuszem. Pierwszy z nich -mieszczący się w centrum rynku- uległ stopniowemu popadnięciu w ruinę, przez co postanowiono go rozebrać.
Łódź, Konstantynowska 8/10
Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi – jeden z kilkunastu ogrodów zoologicznych znajdujących się w Polsce. Pod względem powierzchni (16,4 ha) zajmuje 8 miejsce, w zróżnicowaniu swego zwierzostanu jest na 5. pozycji. Łódzkie zoo znajduje się u zbiegu ulic Krzemienieckiej i Konstantynowskiej.
Kutno, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 20
Ratusz w Kutnie - budowla w stylu klasycystycznym zaprojektowana przez Bonifacego Witkowskiego. Została wybudowana w latach 1843 - 1845, na działce ofiarowanej przez ówczesnego dziedzica miasta Feliksa Mniewskiego.
Kościół ewangelicko-reformowany – wzniesiony został w latach 1821-1825 w stylu klasycystycznym według projektu architekta Jana Zille na planie prostokąta z kwadratową, węższą od korpusu wieżą od zachodu. Zbudowany został na niewielkim wzniesieniu, stanowi znaczącą dominantę widokową, zamykającą ul.
Bełchatów, Rodziny Hellwigów 11
Dworek Olszewskich w Bełchatowie – zabytkowy kompleks dworsko-parkowy w stylu późnobarokowym z XVIII wiek.
Łódź, Wileńska 37
Kino Polesie w Łodzi – nieistniejące już kino, które znajdowało się w Łodzi przy ul. Wileńskiej 37.
Łódź, Krzemieniecka 36/38
Telefon: +48 42 6884420
Łódzki Ogród Botaniczny – ogród botaniczny w Łodzi. Powstał w roku 1929 na terenie najstarszego łódzkiego parku – Parku Źródliska. Po zakończeniu II wojny światowej na terenie przyległym do Parku na Zdrowiu rozpoczęto tworzenie nowego ogrodu botanicznego.
Łódź, Północna
Park Helenów – park znajdujący się w Łodzi, w obrębie ulic: Północnej, Źródłowej i Smugowej. Obiekt zajmuje powierzchnię 12 ha.
Wieluń, Krakowskie Przedmieście 5
Cerkiew pw. Przenajświętszej Bogarodzicy Maryi w Wieluniu, obecnie Wieluński Dom Kultury.
Wielka Synagoga w Piotrkowie Trybunalskim – synagoga znajdująca się w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Jerozolimskiej 29, we wschodniej części miasta zwanej dawniej Wielką Wsią lub Żydowskim Miastem Piotrkowem.
Łódź, Konstantynowska 3/5
Telefon: +48 42 6339951
Lunapark w Łodzi – wesołe miasteczko w Łodzi powstałe w latach siedemdziesiątych XX wieku.
Kąpielisko Fala (obecnie Aquapark Łódź - Fala) – kąpielisko przy alei Unii Lubelskiej na Zdrowiu w Łodzi.
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego – muzeum zlokalizowane w Krośniewicach przy Placu Wolności 1, powstałe w oparciu o zbiory prywatne kolekcjonera Jerzego Dunin-Borkowskiego
Łódź, pl. Zwycięstwa 1
Muzeum Kinematografii w Łodzi – muzeum gromadzące filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane z kinematografią.
Kompleks schronów w Konewce – jeden z dwóch kompleksów schronów kolejowych wchodzących w skład Stanowiska dowodzenia "Obszar Środek" (niem. "Anlage Mitte"), położony w lesie obok wsi Konewka.

Strony