Łódź - Rozrywka

Strony

Pałac Izraela Poznańskiego - pałac fabrykancki z XIX w. znajdujący się w Łodzi.
Łódź, Konstantynowska 8/10
Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi – jeden z kilkunastu ogrodów zoologicznych znajdujących się w Polsce. Pod względem powierzchni (16,4 ha) zajmuje 8 miejsce, w zróżnicowaniu swego zwierzostanu jest na 5. pozycji. Łódzkie zoo znajduje się u zbiegu ulic Krzemienieckiej i Konstantynowskiej.
Łódź, Wileńska 37
Kino Polesie w Łodzi – nieistniejące już kino, które znajdowało się w Łodzi przy ul. Wileńskiej 37.
Łódź, Północna
Park Helenów – park znajdujący się w Łodzi, w obrębie ulic: Północnej, Źródłowej i Smugowej. Obiekt zajmuje powierzchnię 12 ha.
Łódź, Krzemieniecka 36/38
Telefon: +48 42 6884420
Łódzki Ogród Botaniczny – ogród botaniczny w Łodzi. Powstał w roku 1929 na terenie najstarszego łódzkiego parku – Parku Źródliska. Po zakończeniu II wojny światowej na terenie przyległym do Parku na Zdrowiu rozpoczęto tworzenie nowego ogrodu botanicznego.
Łódź, Konstantynowska 3/5
Telefon: +48 42 6339951
Lunapark w Łodzi – wesołe miasteczko w Łodzi powstałe w latach siedemdziesiątych XX wieku.
Kąpielisko Fala (obecnie Aquapark Łódź - Fala) – kąpielisko przy alei Unii Lubelskiej na Zdrowiu w Łodzi.
Łódź, pl. Zwycięstwa 1
Muzeum Kinematografii w Łodzi – muzeum gromadzące filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane z kinematografią.
Łódź, Plac Generała Jana Henryka Dąbrowskiego 1
Telefon: 42 633 99 60
Teatr Wielki w Łodzi – największy łódzki teatr, specjalizujący się w wystawianiu oper, operetek i przedstawień baletowych. Otwarty 19 stycznia 1967 roku r. Do chwili obecnej wystawiono w nim ponad 280 premier. Teatr należy do jednej z najważniejszych scen operowych w Polsce.
Łódź, Narutowicza 20
Kino Bałtyk – jedno z największych łódzkich kin w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Jest to pierwsze kino w Łodzi posiadające system Dolby Surround. Kino Bałtyk znajduje się przy ul. Narutowicza za budynkiem Filharmonii Łódzkiej.
Łódź, Wierzbowa 51
Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź – muzeum o tematyce tramwajowo-autobusowej przy ulicy Wierzbowej 51 w Łodzi.
Łódź, Tuwima 2
Kino Gdynia – nieistniejące kino przy ul. Tuwima 2 (dawniej ul. Przejazd) w Łodzi. Budynek kina powstał w 1908, zajmując podwórko Magazynu Konfekcyjnego Emila Smechela.
Łódź, Stanisława Więckowskiego 36
Muzeum Sztuki w Łodzi – muzeum w Łódź, którego główną osią programową jest badanie i prezentowanie sztuki awangardowej oraz progresywnych zjawisk artystycznych. Instytucja posiada trzy oddziały: ms1, ms2 oraz Muzeum Pałac Herbsta. Założone w 1930 r.
Mauzoleum i muzeum na Radogoszczu w Łodzi – zespół memoriałowy składający się z (mauzoleum) i muzeum w miejscu dawnego „Rozszerzonego Więzienia Policyjnego” (niem.
Łódź, Gdańska 13
Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi – muzeum samorządowe, gromadzące wszelkiego rodzaju pamiątki z zakresu "tradycji niepodległościowych", przede wszystkim z Łodzi, regionu łódzkiego oraz wybiórczo Polski.
Łódź, Wincentego Tymienieckiego 24
Muzeum Książki Artystycznej – łódzkie muzeum powołane w 1993 r. przez fundację Correspondance des Arts, założoną w 1990 r. przez Janusza Tryzno jako rozwinięcie działającego od 1980 roku wydawnictwa o tej samej nazwie. Muzeum ma swoją siedzibę w Łodzi, w willi Henryka Grohmana przy ul.
Muzeum Papieru i Druku w Łodzi – muzeum zlokalizowane w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej.
Łódź, Stefana Jaracza 27
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi – najstarszy łódzki teatr, kontynuator tradycji najstarszej stałej sceny w mieście uruchomionej 6 października 1888 z inicjatywy Łucjana Kościeleckiego przy ul. Piotrkowskiej.
Łódź, Zachodnia 85
Kino Capitol – nieczynne już kino znajdujące się u zbiegu ulic Zachodniej i Próchnika w Łodzi. Aktualnie budynek przekształcony na biurowiec.
Łódź, Piotrkowska 67
Kino Polonia – kino w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 67 (budynek znajduje się w głębi podwórza). Kino Polonia stało się ulubionym miejscem aktorów i twórców do organizacji premier polskich filmów. Od wielu lat kino prezentuje festiwale związane z filmem fabularnym i dokumentalnym.

Strony