Rawa Mazowiecka

0

Rawa Mazowiecka – miasto powiatowe położone w województwie łódzkim, nad Rawką i jej dopływem Rylką.

Warto zobaczyć

Zamek w Rawie Mazowieckiej – średniowieczna, gotycka budowla nizinna w widłach Rawki i Rylki, obecnie ruina i zrekonstruowane fragmenty dawnej warowni.
Rawa Mazowiecka, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 5
Ratusz w Rawie Mazowieckiej - budynek ratusza został wybudowany w latach 1822-1824 w stylu neoklasycystycznym według projektu Bonifacego Witkowskiego. W 2006 ratusz został odrestaurowany. Obecnie mieści się w nim Urząd Miejski.
Rawa Mazowiecka, Księdza Ignacego Jana Skorupki 3
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Rawa Mazowiecka diecezji łowickiej. Do 1864 roku należał do augustianów, od 1938 roku należy do pasjonistów.
Rawa Mazowiecka, Plac marszałka Józefa Piłsudskiego 9
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Rawa Mazowiecka diecezji łowickiej.
Rawa Mazowiecka, Kazimierza Wielkiego 26
Parafia Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej – parafia należąca do dekanatu Rawa Mazowiecka diecezji łowickiej. Jest obsługiwana przez księży diecezjalnych. Obecny kościół parafialny to kaplica tymczasowa.
Rawa Mazowiecka – okresowo czynna stacja Kolei Wąskotorowej Rogów Rawa - Biała w Rawie Mazowieckiej, w województwie łódzkim, w Polsce. Wybudowana w 1922 roku. W latach 1915 - 1922 stacja "Rawa" znajdowała się ok. 1 km dalej w stronę st. Biała Rawska, przed mostem na Rawce.
Rawa Mazowiecka, Adama Mickiewicza 11