Powiat brzeziński

0

Powiat brzeziński - powiat ziemski w województwie łódzkim.

Warto zobaczyć

Rogów, Leśna 1
Telefon: +48 46 874 81 36
Arboretum w Rogowie – należy do grupy najcenniejszych, najbogatszych w gatunki i odmiany drzew i krzewów tego typu ogrodów w Europie. Arboretum położone jest na terenie województwa łódzkiego, w powiecie brzezińskim, w gminie Rogów.
Brzeziny, Tadeusza Kościuszki 48
Kościół Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach - gotycka świątynia murowana, należąca do rzymskokatolickiej Parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach, w województwie łódzkim.
Brzeziny, Świętej Anny 51
Kościół Świętej Anny – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Podwyższenia Świętego Krzyża.
Rezerwat przyrody Doliska - florystyczny i leśny rezerwat przyrody w gminie Rogów, w powiecie brzezińskim, w województwie łódzkim.
Kościół Świętego Leonarda – rzymskokatolicki kościół cmentarny należący do parafii Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
Cmentarz żydowski w Jeżowie – został założony w XIX wieku i zajmuje powierzchnię 0,3 ha, na której, wskutek dewastacji z czasów II wojny światowej, zachowały się tylko trzy uszkodzone nagrobki. Cmentarz znajduje się przy ul. Rawskiej.
Rezerwat przyrody Popień – florystyczny i leśny rezerwat przyrody w gminie Jeżów, w powiecie brzezińskim, w województwie łódzkim.
Rezerwat przyrody Zimna Woda – florystyczny i leśny rezerwat przyrody w gminie Rogów, w powiecie brzezińskim, w województwie łódzkim.
Parafia Przenajświętszego Sakramentu w Grzmiącej – mariawicka parafia kustodii płockiej, Kościoła Katolickiego Mariawitów w RP.
Kościół świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu brzezińskiego archidiecezji łódzkiej.