Powiat poddębicki

0

Powiat poddębicki - powiat ziemski w województwie łódzkim.

Warto zobaczyć

Uniejów, Zamkowa
Telefon: +48601440931
Zamek w Uniejowie – jeden z głównych zabytków Uniejowa.
Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Brodni – parafia rzymskokatolicka wchodząca w skład dekanatu warckiego diecezji włocławskiej. Parafia z siedzibą w Brodni powstała przed XIV wiekiem. W 1644 została włączona do parafii w Zadzimiu, a w roku 1866 stała się znów samodzielną parafią.
Pęczniew, Rynek 12
Telefon: +48436781515
Parafia Świętej Katarzyny w Pęczniewie - rzymskokatolicka parafia położona w mieście Pęczniew. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat dobrski). Odpust parafialny odbywa się we wspomnienie Katarzyny z Aleksandrii - 25 listopada. Proboszcz ks. mgr. Józef Seweryn
Rezerwat przyrody Napoleonów – florystyczny i leśny rezerwat przyrody w obrębie kompleksu leśnego położonego w sąsiedztwie wsi Niewiesz, Ułany i Zakrzew w gminie Poddębice, powiecie poddębickim (województwo łódzkie). Powierzchnia rezerwatu wynosi 38,63 ha.
Kościół św. Andrzeja Apostoła w Małyniu – kościół parafialny parafii św. Andrzeja Apostoła w Małyniu. Wybudowany został w 1905 roku.
Cerkiew w Uniejowie – prywatna prawosławna kaplica, prawdopodobnie grobowa. Świątynia znajduje się na terenie dekanatu Łódź diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kościół pw. ścięcia Świętego Jana Chrzciciela i św. Trójcy w Budzynku – kościół parafialny położony w Archidiecezji łódzkiej i dekanacie poddębickim. Jeden z wielu drewnianych kościołów na terenie współczesnego województwa łódzkiego.