Tomaszów Mazowiecki

0

Tomaszów Mazowiecki – miasto powiatowe położone w województwie łódzkim, nad rzekami Pilicą, Wolbórką, Czarną i Piasecznicą, w pobliżu Zalewu Sulejowskiego.

Warto zobaczyć

Tomaszów Mazowiecki, Polskiej Organizacji Wojskowej 11/15
Tomaszów Mazowiecki, Polskiej Organizacji Wojskowej 10/16
Telefon: +48 44 724 25 82
Ratusz w Tomaszowie Mazowieckim – budynek zaprojektowany przez Aleksandra Ranieckiego, wybudowany w latach 1925-1927, piętrowy; fasada zdobiona attyką, wewnątrz hall wsparty na kolumnach i piękna sala posiedzeń z galerią dla publiczności.
Tomaszów Mazowiecki, Plac Tadeusza Kościuszki 18
Telefon: +48447246106
Tomaszów Mazowiecki, pl. Kościuszki 21
Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy w Tomaszowie Mazowieckim – kościół filialny należący do diecezji warszawskiej kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
Tomaszów Mazowiecki, Św. Antoniego 37-39
Kościół ewangelicko-augsburski Zbawiciela w Tomaszowie Mazowieckim – kościół parafialny należący do diecezji warszawskiej kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła – krajobrazowy rezerwat przyrody, położony w południowo-wschodniej części Tomaszowa Mazowieckiego, w powiecie tomaszowskim, w województwie łódzkim.
Tomaszów Mazowiecki, Świętego Antoniego 42
Kościół świętego Antoniego Padewskiego, świętego Stanisława oraz Matki Boskiej Różańcowej – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu tomaszowskiego archidiecezji łódzkiej.
Kościół Świętego Marcina w Tomaszowie Mazowieckim (stary) – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii św. Marcina. Znajduje się w dekanacie tomaszowskim diecezji radomskiej. Mieści się w dzielnicy Tomaszowa Mazowieckiego – Białobrzegach.
Tomaszów Mazowiecki, Juliusza Słowackiego 13/19
Telefon: +48447241393
Parafia NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim – parafia rzymskokatolicka leżąca na terenie archidiecezji łódzkiej w dekanacie tomaszowskim.