Opolskie - Rozrywka

Strony

Brzeg, Plac Zamkowy 1
Zamek Piastów Śląskich w Brzegu – rezydencja Piastów śląskich powstała w XIII w., obecnie siedziba Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.
Nysa, Śródmieście, Biskupa Jarosława 11
Pałac Biskupi w Nysie – okazała budowla, pełniąca w przeszłości funkcję rezydencji biskupów wrocławskich w Nysie jako stolicy będącego w ich władaniu księstwa. Reprezentacyjny pałac miejski zaliczany do czołowych dzieł śląskiej architektury barokowej. Obecnie siedziba muzeum.
Ratusz w Głubczycach - ratusz po raz pierwszy był wspomniany w 1383 roku, został przebudowany z XIII- wiecznej kamienicy kupieckiej. Renesansową formę z attyką oraz wieżę otrzymał w 1570 roku. Przebudowy z lat 1863 - 1864 oraz 1936 roku nadały mu formy neogotyckie.
Opole, Wrocławska 174
Muzeum Wsi Opolskiej – skansen, który został utworzony w 1961 roku; w 1965 rozpoczęto prace związane z budową ekspozycji stałej, a w 1970 roku udostępniono tereny muzeum zwiedzającym. Znajduje się w Opolu - Bierkowicach (ul. Wrocławska 174), dokąd można dotrzeć autobusami miejskimi linii nr 9.
Pomnik i amfiteatr na Górze Świętej Anny (niem. Thingplatz) – główne miejsce uroczystości poświęconych pamięci poległych w powstaniach śląskich i jeden z najbardziej znanych tego typu obiektów na Śląsku.
Opole, Śródmieście, Plac Teatralny 12
Telefon: (077) 453-90-82
Teatr Dramatyczny im. Jana Kochanowskiego – działający w Opolu od 1 stycznia 1975 r. teatr.
Krasiejów, 1 Maja 10
Telefon: +48774651467
JuraPark Krasiejów, Dinopark w Krasiejowie – muzeum paleontologiczne połączone z parkiem rozrywki umieszczone na ciągle aktywnym terenie wykopalisk paleontologicznych w Krasiejowie.
Opole, Śródmieście, Augustyna Kośnego 2a
Telefon: (077) 454-23-36
Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki - działa od 1993 r. jako samodzielny teatr, przedtem jako sekcja Teatru Dramatycznego.
Paczków, Pocztowa 6
Muzeum Gazownictwa w Paczkowie - mieści się w Paczkowie przy ulicy Pocztowej 6. Muzeum zostało utworzone w byłej gazowni w listopadzie 1991 roku i stanowi jedyny w Polsce obiekt, gdzie w całości zachowały się urządzenia do produkcji gazu miejskiego.
Łambinowice, Muzealna 4
Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu – muzeum założone w 1964 w Łambinowicach (niem.
Prudnik, Bolesława Chrobrego 5
Muzeum Ziemi Prudnickiej – muzeum regionalne w Prudniku zawierające zbiory z dziedziny archeologii, etnografii i historii południowej części obecnego województwa opolskiego. W 2010 r. muzeum rozszerza działalność poprzez uruchomienie nowego obiektu przy ul.
Opole, Piastowska 14a
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – muzeum założone w 2007 roku w Opolu w celu zachowania dokumentów i pamiątek związanych z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu.
Opole, Kardynała Bolesława Kominka 1A
Muzeum Diecezjalne w Opolu powstało 21 listopada 1987 roku dzięki inicjatywie ks. bp. Alfonsa Nossola i było pierwszym w Polsce po II wojnie światowej muzeum wybudowanym od podstaw. Czynne jest we wtorki, czwartki oraz pierwsze niedziele każdego miesiąca.
Opole, Minorytów 4
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu - jest instytucją kultury podległą samorządowi i realizuje określone statutem zadania polegające na zaspokajaniu i rozwijaniu potrzeb edukacyjnych, kulturalnych i informacyjnych społeczności lokalnej.
Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Świętej Anny – muzeum położone w wsi Góra Świętej Anny. Stanowi oddział Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu.

Strony