Kutno

0

Kutno – miasto powiatowe położone w województwie łódzkim, w powiecie kutnowskim nad rzeką Ochnią (dopływem Bzury).

Warto zobaczyć

Kutno, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 20
Ratusz w Kutnie - budowla w stylu klasycystycznym zaprojektowana przez Bonifacego Witkowskiego. Została wybudowana w latach 1843 - 1845, na działce ofiarowanej przez ówczesnego dziedzica miasta Feliksa Mniewskiego.
Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie – pomnik przedstawiający postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, ustawiony przy Placu Marszałka w centrum Kutna, przed Urzędem Miasta.
Kutno, Park Wiosny Ludów 1
Kutno, Łąkoszyńska 11
Kościół Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Kutno-św. Michała Archanioła diecezji łowickiej. Znajduje się w dzielnicy Łąkoszyn.
Kutno, Norberta Barlickiego
Synagoga w Kutnie – nieistniejąca już synagoga w Kutnie, znajdująca się na ulicy Senatorskiej (obecnie ulica Norberta Barlickiego). W XVIII wieku rozpoczęto budowę synagogi murowanej. Ze względu na kłopoty finansowe gminy żydowskiej budowa synagogi została przerwana na blisko trzydzieści lat.
Kutno, J. Tarnowskiego
Cmentarz żydowski w Kutnie – kirkut społeczności żydowskiej, zamieszkującej Kutno, przez miejscowych zwany "Kiercholem".
Kutno, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 4
Kościół Świętego Wawrzyńca – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Kutno-św. Wawrzyńca diecezji łowickiej.
Kutno, Tadeusza Kościuszki 9
Kutno, Henryka Sienkiewicza 13
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Kutnie – ewangelicko-augsburska parafia w Kutnie, należąca do diecezji warszawskiej. Mieści się przy ulicy Sienkiewicza.
Kutno, Kanclerza Andrzeja Zamoyskiego 2
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Kutnie – parafia znajduje się na terenie dekanatu Kutno-św. Wawrzyńca w diecezji łowickiej. Powstała w 1988. Kościół dwupoziomowy, pobudowany w latach 1982 - 1988 według projektu inż. architekta Bogusława Szczęsnego z Warszawy, (inż. nadzoru Zbigniew Wirski).