Zgierz

0

Zgierz – miasto powiatowe położone województwie łódzkim, nad Bzurą,

Warto zobaczyć

Zgierz, Plac Jana Pawła II 1
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu – farny kościół parafialny miasta Zgierza, wybudowany w latach 1910-1924 w stylu neogotyckim. Wymiary: długość kościoła - 47,53 m, wysokość sklepienia - 20,40 m, wysokość wieży - 60,00 m, szerokość kościoła 12,50 m.
Plac Stu Straconych (przed wojną Plac Stodół) w Zgierzu – miejsce publicznej egzekucji 100 Polaków (96 mężczyzn i 4 kobiet) wykonanej 20 marca 1942 roku, największej na obszarze "Kraju Warty".
Zgierz, Kazimierza Pułaskiego 54
Zgierz, Adolfa Dygasińskiego
Cmentarz mariawicki pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zgierzu - został założony w 1906, zajmuje powierzchnię 0,5 ha i znajduje się przy ulicy Adolfa Dygasińskiego na Przybyłowie. Jest administrowany przez zgierską parafię Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.
Zgierz, Spacerowa
Cmentarz baptystów w Zgierzu – został założony prawdopodobnie w końcu XIX wieku i zajmuje powierzchnię 1500 m². Przylega od strony wschodniej do cmentarza ewangelicko-augsburskiego przy ulicy Spacerowej. Nekropolia jest administrowana przez zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Łodzi.
Zgierz, Parzęczewska
Cmentarz Żołnierzy Radzieckich w Zgierzu – cmentarz wojenny żołnierzy Armii Czerwonej poległych w Zgierzu i jego okolicach.
Zgierz, Plac Jana Pawła II 5
Zgierz, Michała Ossowskiego 25
Parafia św. Jana Chrzciciela w Zgierzu – rzymskokatolicka parafia w Zgierzu leżąca na terenie archidiecezji łódzkiej w dekanacie zgierskim.