Kujawsko-pomorskie - Klasztory

Strony

Klasztor benedyktynów w Mogilnie – kompleks klasztorny powstały w XI wieku, położony nad Jeziorem Mogileńskim. Został ufundowany najprawdopodobniej przez Kazimierza Odnowiciela. Obecnie pełni funkcję kościoła parafii św. Jana Apostoła.
Jabłonowo-Zamek, Wzgórze Bł. Marii Karłowskiej
Zespół pałacowo-parkowy w Jabłonowie Pomorskim – dawna rezydencja rodziny Narzymskich, obecnie dom generalny Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej.
Toruń, Bielany, Świętego Józefa 33
Telefon: +48 566544762
Kościół św. Józefa – kościół i klasztor redemptorystów, znajdujący się przy ul. św. Józefa w Toruniu na Bielanach.
Skępe, Klasztorna 54
Kościół i klasztor pw. Zwiastowania NMP w Skępem wybudowany został na początku XVI w. na terenie wsi Wymyślin; obecnie jest to część Skępego. Miejsce to stało się słynne z powodu objawień maryjnych pod koniec XV w. Sanktuarium Matki Bożej Skępskiej. Posługują tu Bernardyni.
Opactwo Cystersów w Koronowie – dawne opactwo cystersów w Koronowie, w województwie kujawsko-pomorskim.
Klasztor w Zamartem − dom zakonny karmelitów bosych w Zamartem w powiecie sępoleńskim, w województwie kujawsko-pomorskim, na terenie diecezji pelplińskiej. Jest domem nowicjackim, siedzibą parafii pw. Narodzenia NMP.
Bydgoszcz, Bernardyńska
Klasztor Bernardynów w Bydgoszczy – konwent bernardynów w zakonnej prowincji polskiej, od 1628 r. w prowincji wielkopolskiej, istniejący w latach 1480-1829 w Bydgoszczy. Do chwili obecnej zachował się przebudowany częściowo w 1866 r.
Chełmno, Dominikańska 40
Zespół klasztorny Sióstr Miłosierdzia w Chełmnie – dawny klasztor cysterek, następnie benedyktynek, obecnie Sióstr Miłosierdzia przy ul. Dominikańskiej 40 w Chełmnie.
Klasztor franciszkanów w Pakości – klasztor franciszkanów, wchodzący w skład prowincji wielkopolskiej, na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej, w Pakości w województwie kujawsko-pomorskim.
Włocławek, Plac Wolności 6
Kościół Wszystkich Świętych i klasztor Franciszkanów reformatów we Włocławku – rzymskokatolicki kościół parafialny i klasztor franciszkanów reformatów we Włocławku, przy ulicy Brzeskiej, róg Placu Wolności.
Opactwo Cystersów w Byszewie – dawne opactwo cystersów w Byszewie w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim. Opactwo funkcjonowało zaledwie kilkadziesiąt lat, później zostało translokowane do Koronowa. Dobra byszewskie pozostały własnością cystersów do kasaty klasztoru w 1819.
Klasztor Klarysek w Bydgoszczy – konwent klarysek w zakonnej prowincji polskiej, od 1628 roku w prowincji wielkopolskiej, istniejący w latach 1615–1835 w Bydgoszczy.
Grudziądz, Józefa Wybickiego 10-22
Kościół i klasztor reformatów w Grudziądzu przy ul. Wybickiego, obecnie więzienie.
Klasztor benedyktynek w Bysławku − były klasztor benedyktynek w Bysławku, w pobliżu Tucholi. Założony w 1602 i sekularyzowany przez władze pruskie w 1836, od 1881 dom zakonny sióstr szarytek.

Strony