Świecie

0

Świecie (kasz. Swiéce, niem. Schwetz) – miasto powiatowe woj. kujawsko-pomorskim.

Warto zobaczyć

Świecie, Duży Rynek 1
Telefon: +48523800814
Ratusz w Świeciu - budynek w północnej pierzei rynku, zbudowany z jasnej cegły w 1879 roku, w stylu neogotyckim. Jest parterowy z piętrowym ryzalitem środkowym, do którego przylega wtopiona w zabudowania wysoka, czterokondygnacyjna wieża zegarowa, górująca nad placem.
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej i św. Stanisława w Świeciu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Świeciu, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Świecie nad Wisłą. Mieści się przy ulicy PCK. Nazywany jest przez świecian Starą Farą.
Świecie, Zamkowa 10
Ruiny zamku w Świeciu – mieszczą się w widłach Wisły i Wdy, przy ulicy Zamkowej.
Świecie, Sądowa 21
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Świeciu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Świeciu, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Świecie nad Wisłą diecezji pelplińskiej. Nazywany jest przez świecian "Klasztorkiem".
Świecie, Ogrodowa 2
Kościół Świętego Andrzeja Boboli w Świeciu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Świeciu, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Świecie nad Wisłą. Mieści się przy ulicy Ogrodowej.
Świecie, Adama Mickiewicza 10
Ochotnicza Straż Pożarna w Świeciu (OSP w Świeciu) – jest umundurowaną organizacją społeczną, działającą na podstawie ustawy Prawo o stowarzyszeniach, należącą do Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, powstałą w 1882 roku. OSP w Świeciu ma swoją siedzibę w Świeciu przy ulicy Mickiewicza 10.
Świecie, ks. Stanisława Krausego 2
Parafia św. Józefa w Świeciu – parafia rzymskokatolicka w Świeciu, należąca do dekanatu Świecie nad Wisłą diecezji pelplińskiej.
Świecie, Tucholska 1
Parafia Chrystusa Króla w Świeciu-Przechowie − parafia rzymskokatolicka w Świeciu, należąca do dekanatu Świecie nad Wisłą diecezji pelplińskiej.