Powiat tucholski

0

Powiat tucholski - powiat ziemski w województwie kujawsko-pomorskim.

Warto zobaczyć

Szpitalne Jezioro – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim, w gminie Gostycyn, leżące na terenie Doliny Brdy. Położone na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego.
Rezerwat przyrody Bagna nad Stążką – rezerwat częściowy torfowiskowy na terenie Borów Tucholskich w województwie kujawsko-pomorskim powołany w 1999 r.
Jezioro Minikowskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, powiecie tucholskim, w gminie Lubiewo, przy wsi Minikowo (powiat tucholski)
Rezerwat przyrody Źródła Rzeki Stążki - częściowy rezerwat przyrody o powierzchni 250,02 ha w Nadleśnictwie Tuchola, niedaleko miejscowości Kowalskie Błota w gminie Cekcyn.
Lubiewo, Wojska Polskiego 39
Parafia Świętego Mikołaja w Lubiewie – rzymskokatolicka parafia w Lubiewie. Należy do dekanatu lubiewskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w XIV wieku.
Tuchola, Chojnicka 28
Kościół Świętego Jakuba Apostoła w Tucholi – rzymskokatolicki kościół parafialny w Tucholi, w województwie Kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Tuchola. Mieści się przy ulicy Chojnickiej.
Śliwice, Ks. Sychowskiego 29
Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach – rzymskokatolicka parafia dekanatu czerskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w XIII wieku.
Pruszcz, Kościelna 24
Parafia Narodzenia NMP – rzymskokatolicka parafia w Pruszczu. Należy do dekanatu tucholskiego Diecezji pelplińskiej. Do parafii należą miejscowości: Pruszcz, Bagienica i Motyl. Obecnie proboszczem parafii jest ks. Stefan Czarnecki.