Powiat tucholski

0

Powiat tucholski - powiat ziemski w województwie kujawsko-pomorskim.

Warto zobaczyć

Lubiewo, Wojska Polskiego 39
Parafia Świętego Mikołaja w Lubiewie – rzymskokatolicka parafia w Lubiewie. Należy do dekanatu lubiewskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w XIV wieku.
Pruszcz, Kościelna 24
Parafia Narodzenia NMP – rzymskokatolicka parafia w Pruszczu. Należy do dekanatu tucholskiego Diecezji pelplińskiej. Do parafii należą miejscowości: Pruszcz, Bagienica i Motyl. Obecnie proboszczem parafii jest ks. Stefan Czarnecki.
Kościół Bożego Ciała w Tucholi – rzymskokatolicki kościół parafialny w Tucholi, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Tuchola. Mieści się przy ulicy Świeckiej.
Tuchola, Chojnicka 28
Kościół Świętego Jakuba Apostoła w Tucholi – rzymskokatolicki kościół parafialny w Tucholi, w województwie Kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Tuchola. Mieści się przy ulicy Chojnickiej.
Szpitalne Jezioro – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim, w gminie Gostycyn, leżące na terenie Doliny Brdy. Położone na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego.
Śliwice, Ks. Sychowskiego 29
Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach – rzymskokatolicka parafia dekanatu czerskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w XIII wieku.
Jezioro Minikowskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, powiecie tucholskim, w gminie Lubiewo, przy wsi Minikowo (powiat tucholski)