Powiat tucholski - Religia

Strony

Lubiewo, Wojska Polskiego 39
Parafia Świętego Mikołaja w Lubiewie – rzymskokatolicka parafia w Lubiewie. Należy do dekanatu lubiewskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w XIV wieku.
Tuchola, Chojnicka 28
Kościół Świętego Jakuba Apostoła w Tucholi – rzymskokatolicki kościół parafialny w Tucholi, w województwie Kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Tuchola. Mieści się przy ulicy Chojnickiej.
Śliwice, Ks. Sychowskiego 29
Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach – rzymskokatolicka parafia dekanatu czerskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w XIII wieku.
Pruszcz, Kościelna 24
Parafia Narodzenia NMP – rzymskokatolicka parafia w Pruszczu. Należy do dekanatu tucholskiego Diecezji pelplińskiej. Do parafii należą miejscowości: Pruszcz, Bagienica i Motyl. Obecnie proboszczem parafii jest ks. Stefan Czarnecki.
Kościół Bożego Ciała w Tucholi – rzymskokatolicki kościół parafialny w Tucholi, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Tuchola. Mieści się przy ulicy Świeckiej.
Cekcyn, Wczasowa 12
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie – rzymskokatolicka parafia w Cekcynie. Należy do dekanatu tucholskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w XIII wieku.
Gostycyn, Główna 46
Parafia Świętego Marcina w Gostycynie – rzymskokatolicka parafia w Gostycynie. Należy do dekanatu tucholskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1350 roku.
Kościół Chrystusa Króla w Jeleńczu - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Jeleńczu.
Klasztor benedyktynek w Bysławku − były klasztor benedyktynek w Bysławku, w pobliżu Tucholi. Założony w 1602 i sekularyzowany przez władze pruskie w 1836, od 1881 dom zakonny sióstr szarytek.

Strony