Powiat tucholski - Atrakcje

Strony

Szpitalne Jezioro – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim, w gminie Gostycyn, leżące na terenie Doliny Brdy. Położone na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego.
Rezerwat przyrody Bagna nad Stążką – rezerwat częściowy torfowiskowy na terenie Borów Tucholskich w województwie kujawsko-pomorskim powołany w 1999 r.
Jezioro Minikowskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, powiecie tucholskim, w gminie Lubiewo, przy wsi Minikowo (powiat tucholski)
Rezerwat przyrody Źródła Rzeki Stążki - częściowy rezerwat przyrody o powierzchni 250,02 ha w Nadleśnictwie Tuchola, niedaleko miejscowości Kowalskie Błota w gminie Cekcyn.
Lubiewo, Wojska Polskiego 39
Parafia Świętego Mikołaja w Lubiewie – rzymskokatolicka parafia w Lubiewie. Należy do dekanatu lubiewskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w XIV wieku.
Tuchola, Chojnicka 28
Kościół Świętego Jakuba Apostoła w Tucholi – rzymskokatolicki kościół parafialny w Tucholi, w województwie Kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Tuchola. Mieści się przy ulicy Chojnickiej.
Śliwice, Ks. Sychowskiego 29
Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach – rzymskokatolicka parafia dekanatu czerskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w XIII wieku.
Pruszcz, Kościelna 24
Parafia Narodzenia NMP – rzymskokatolicka parafia w Pruszczu. Należy do dekanatu tucholskiego Diecezji pelplińskiej. Do parafii należą miejscowości: Pruszcz, Bagienica i Motyl. Obecnie proboszczem parafii jest ks. Stefan Czarnecki.
Kościół Bożego Ciała w Tucholi – rzymskokatolicki kościół parafialny w Tucholi, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Tuchola. Mieści się przy ulicy Świeckiej.
Cekcyn, Wczasowa 12
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie – rzymskokatolicka parafia w Cekcynie. Należy do dekanatu tucholskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w XIII wieku.
Jezioro Okonińskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim, w gminie Śliwice, leżące na terenie Borów Tucholskich.
Rezerwat przyrody Bagno Grzybna - torfowiskowy rezerwat przyrody na terenie Borów Tucholskich w województwie kujawsko-pomorskim. Utworzony w celu ochrony ze względów naukowych i dydaktycznych śródleśnego torfowiska z roślinnością charakterystyczną dla torfowisk wysokich oraz przejściowych.
Gostycyn, Główna 46
Parafia Świętego Marcina w Gostycynie – rzymskokatolicka parafia w Gostycynie. Należy do dekanatu tucholskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1350 roku.

Strony