Bydgoszcz - Atrakcje

Strony

Bydgoszcz, Aleja Ossolińskich 2
Bazylika mniejsza św. Wincentego à Paulo – rzymskokatolicka bazylika mniejsza pod wezwaniem św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy. Wzniesiona w stylu neoklasycystycznym według projektu Adama Ballenstaedta. Wzorowana jest na rzymskim Panteonie.
Bydgoszcz, Stare Miasto, Farna 2
Katedra św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy – katolicki kościół zbudowany w XV w. w stylu gotyckim w Bydgoszczy; kościół farny, katedra diecezji bydgoskiej, sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości.
Bydgoszcz, Stare Miasto, Stary Rynek
Stary Rynek – prostokątny (ok. 100 x 125 m), główny plac miejski w Bydgoszczy usytuowany w pobliżu ścisłego centrum miasta. Przechodzi przez niego 18. południk długości geograficznej wschodniej. Przy rynku znajduje się ratusz, a nieopodal - katedra.
Bydgoszcz, Stare Miasto, Jezuicka 1
Ratusz w Bydgoszczy – zabytkowy gmach, będący siedzibą władz miejskich Bydgoszczy. Znajduje się na Starym Mieście, przy ul. Jezuickiej 1.
Bydgoszcz, Piaski, Piaski 113
Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Bydgoszczy – kaplica publiczna, szensztackie Sanktuarium Zawierzenia.
Bydgoszcz, Księdza Jerzego Popiełuszki 3
Kościół Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy – kościół położony w Bydgoszczy, którego patronem jest Pięciu Braci Męczenników. Od 2000 r. Sanktuarium Nowych Męczenników.
Bydgoszcz, Generała Mikołaja Bołtucia 5
Sanktuarium Królowej Męczenników, Kalwaria bydgoska – Golgota XX wieku – katolickie sanktuarium diecezji bydgoskiej znajdujące się w Bydgoszczy, w dzielnicy Fordon.
Rybi Rynek – plac w obrębie Starego Miasta w Bydgoszczy, nad Brdą.
Bydgoszcz, Ludwikowo 2
Cmentarz Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy – cmentarz katolicki w Bydgoszczy.
Bydgoszcz, Kijowska 68
Parafia Matki Boskiej Ostrobramskiej w Bydgoszczy – rzymskokatolicka parafia erygowana w 1980 roku na osiedlu Bartodzieje w Bydgoszczy.
Bydgoszcz, Wiślana 20
Cmentarz komunalny przy ul. Wiślanej w Bydgoszczy – największy cmentarz w Bydgoszczy.
Cmentarz NMP z Góry Karmel w Bydgoszczy – cmentarz katolicki w Bydgoszczy.
Bydgoszcz, Toruńska 162
Cmentarz św. Józefa w Bydgoszczy – cmentarz katolicki w Bydgoszczy.
Bydgoszcz, Lotników 2
Cmentarz Świętej Trójcy w Bydgoszczy – cmentarz katolicki (4 ha) w Bydgoszczy z częścią komunalną (1,2 ha).
Bydgoszcz, Bartosza Głowackiego 20
Parafia Matki Boskiej Zwycięskiej w Bydgoszczy – rzymskokatolicka parafia w Bydgoszczy, erygowana w 1979 roku. Należy do dekanatu Bydgoszcz VI.
Bydgoszcz, Plac Piastowski 5
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy - katolicki kościół położony na Placu Piastowskim, w zachodniej części Śródmieścia Bydgoszczy.
DAG Fabrik Bromberg – największa pod względem powierzchni fabryka zbrojeniowa koncernu Dynamit Nobel AG w hitlerowskich Niemczech, istniejąca w latach 1939–1945, zlokalizowana i zamaskowana w Puszczy Bydgoskiej.
Bydgoszcz, Marszałka Ferdynanda Focha 5
Opera Nova – teatr operowy, pełniący również rolę teatru muzycznego, zlokalizowany w Bydgoszczy, założony w 1956 r., upaństwowiony w 1960 r. Jest jedną z 10 scen operowych w Polsce oraz jedynym tego typu teatrem na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy – kościół położony w Bydgoszczy, którego patronem jest Matka Boska Nieustającej Pomocy.
Most fordoński – most kolejowo-drogowy, o konstrukcji kratowej, na rzece Wiśle w Bydgoszczy, w dzielnicy Fordon. Długość mostu wynosi 1005 m, a szerokość 16,8 m.

Strony