Powiat aleksandrowski - Atrakcje

Strony

Parafia Świętego Wojciecha Biskupa Męczennika w Zbrachlinie - rzymskokatolicka parafia położona we wsi Zbrachlin. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat nieszawski). Odpust parafialny odbywa się we wspomnienie św. Wojciecha - 23 kwietnia. Proboszcz ks. Henryk Chabasiński
Zamek w Raciążku - zamek biskupi znajdujący się w dawnym mieście Raciążek, w gminie Raciążek, w powiecie aleksandrowskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Położony na krawędzi doliny Wisły. Obecnie w stanie ruiny.
Nieszawa, Stanisława Noakowskiego 10
Późnogotycki kościół pod wezwaniem świętej Jadwigi w Nieszawie – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się przy ulicy Noakowskiego 13 w miejscowości Nieszawa, położonej w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie aleksandrowskim w połowie drogi między Włocławkiem a Toruniem.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim - rzymskokatolicki kościół parafialny w Aleksandrowie Kujawskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu aleksandrowskiego. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Bądkowo, Włocławska 47
Parafia Świętego Mateusza Apostoła w Bądkowie - rzymskokatolicka parafia położona we wsi Bądkowo. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat bądkowski). Odpust parafialny odbywa się w uroczystość św. Mateusza - 21 września. Proboszcz ks. kan. mgr. Antoni Tabak.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Łowiczku – drewniany kościół zbudowany w 1711 r.
Ciechocinek, Marszałka Józefa Piłsudskiego 5a
Nieszawa Waganiec – stacja kolejowa w Wagańcu, w województwie kujawsko-pomorskim, w Polsce.
Służewo, Plac Jana Pawła II
Kościół Świętego Jana Chrzciciela w Służewie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Służewo w gminie Aleksandrów Kujawski, w powiecie aleksandrowskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu aleksandrowskiego. Mieści się przy Placu Jana Pawła II.
Ciechocinek, Księdza Antoniego Owczarka 1
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się przy ulicy Wojska Polskiego 1 w Ciechocionku, miejscowości uzdrowiskowej położonej w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie aleksandrowskim w diecezji włocławskiej, dekanacie nieszaw
Ciechocinek, Wojska Polskiego 5
Cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Ciechocinku – zabytkowa prawosławna cerkiew polowa. Należy do parafii wojskowej św. Michała Archanioła w Ciechocinku, w Prawosławnym Ordynariacie Wojska Polskiego PAKP.
Jezioro Goszczewo – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie aleksandrowskim, w gminie Aleksandrów Kujawski, leżące na terenie Równiny Inowrocławskiej.
Aleksandrów Kujawski – dworzec i stacja kolejowa w Aleksandrowie Kujawskim, w województwie kujawsko-pomorskim, w Polsce otwarta w 1862 roku. Zatrzymują się tu wszystkie pociągi osobowe; TLK oraz IC.
Ukraiński Cmentarz Wojskowy w Aleksandrowie Kujawskim – cmentarz 17 żołnierzy Armii Czynnej URL osadzonych w grudniu 1920 w Obozie Internowania nr 6 i zmarłych w czasie pobytu w nim (przed rozformowaniem obozu jesienią 1921).
Kościół św. Prokopa w Konecku – katolicki kościół znajdujący się we wsi Koneck w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie aleksandrowskim. Wybudowany w 1902 roku. Należy on do parafii pod wezwaniem św. Prokopa w Konecku, której proboszczem jest ks. kan. Jan Andrzej Radaszewski.

Strony