Powiat aleksandrowski - Atrakcje

Strony

Zamek w Raciążku - zamek biskupi znajdujący się w dawnym mieście Raciążek, w gminie Raciążek, w powiecie aleksandrowskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Położony na krawędzi doliny Wisły. Obecnie w stanie ruiny.
Parafia Świętego Wojciecha Biskupa Męczennika w Zbrachlinie - rzymskokatolicka parafia położona we wsi Zbrachlin. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat nieszawski). Odpust parafialny odbywa się we wspomnienie św. Wojciecha - 23 kwietnia. Proboszcz ks. Henryk Chabasiński
Nieszawa, Stanisława Noakowskiego 10
Późnogotycki kościół pod wezwaniem świętej Jadwigi w Nieszawie – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się przy ulicy Noakowskiego 13 w miejscowości Nieszawa, położonej w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie aleksandrowskim w połowie drogi między Włocławkiem a Toruniem.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim - rzymskokatolicki kościół parafialny w Aleksandrowie Kujawskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu aleksandrowskiego. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Łowiczku – drewniany kościół zbudowany w 1711 r.
Bądkowo, Włocławska 47
Parafia Świętego Mateusza Apostoła w Bądkowie - rzymskokatolicka parafia położona we wsi Bądkowo. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat bądkowski). Odpust parafialny odbywa się w uroczystość św. Mateusza - 21 września. Proboszcz ks. kan. mgr. Antoni Tabak.
Służewo, Plac Jana Pawła II
Kościół Świętego Jana Chrzciciela w Służewie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Służewo w gminie Aleksandrów Kujawski, w powiecie aleksandrowskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu aleksandrowskiego. Mieści się przy Placu Jana Pawła II.
Ciechocinek, Księdza Antoniego Owczarka 1
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się przy ulicy Wojska Polskiego 1 w Ciechocionku, miejscowości uzdrowiskowej położonej w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie aleksandrowskim w diecezji włocławskiej, dekanacie nieszaw
Ciechocinek, Wojska Polskiego 5
Cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Ciechocinku – zabytkowa prawosławna cerkiew polowa. Należy do parafii wojskowej św. Michała Archanioła w Ciechocinku, w Prawosławnym Ordynariacie Wojska Polskiego PAKP.
Ukraiński Cmentarz Wojskowy w Aleksandrowie Kujawskim – cmentarz 17 żołnierzy Armii Czynnej URL osadzonych w grudniu 1920 w Obozie Internowania nr 6 i zmarłych w czasie pobytu w nim (przed rozformowaniem obozu jesienią 1921).
Kościół Świętego Marcina Biskupa w Straszewie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Straszewo, w gminie Koneck, w powiecie aleksandrowskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu aleksandrowskiego.
Cmentarz żydowski w Aleksandrowie Kujawskim – został założony pod koniec XIX wieku i znajdował się przy obecnej ulicy Parkowej. Teren cmentarza liczył 0,5 ha . Został zdewastowany przez nazistów podczas II wojny światowej. Zdewastowane nagrobki istniały jeszcze po wojnie.
Kościół św. Prokopa w Konecku – katolicki kościół znajdujący się we wsi Koneck w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie aleksandrowskim. Wybudowany w 1902 roku. Należy on do parafii pod wezwaniem św. Prokopa w Konecku, której proboszczem jest ks. kan. Jan Andrzej Radaszewski.
Kościół Wszystkich Świętych i św. Hieronima w Raciążku – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Raciążku, miejscowości położonej w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie aleksandrowskim, należący do diecezji włocławskiej, dekanatu nieszawskiego.
Ratusz w Nieszawie – pierwotnie kamienica mieszczańska, w roku 1764 wykupiona przez władze miasta z przeznaczeniem na ratusz. Przebudowany w roku 1821 i powiększony w roku 1969, obecnie jest siedzibą Urzędu Miasta w Nieszawie.
Ostrowąs – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie aleksandrowskim, w gminie Aleksandrów Kujawski, leżące na terenie Równiny Inowrocławskiej.

Strony