Powiat świecki - Atrakcje

Strony

Nowe, Plac Zamkowy 3
Zamek w Nowem nad Wisłą – zamek mieści się nad Wisłą przy Placu Zamkowym.
Świecie, Duży Rynek 1
Telefon: +48523800814
Ratusz w Świeciu - budynek w północnej pierzei rynku, zbudowany z jasnej cegły w 1879 roku, w stylu neogotyckim. Jest parterowy z piętrowym ryzalitem środkowym, do którego przylega wtopiona w zabudowania wysoka, czterokondygnacyjna wieża zegarowa, górująca nad placem.
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej i św. Stanisława w Świeciu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Świeciu, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Świecie nad Wisłą. Mieści się przy ulicy PCK. Nazywany jest przez świecian Starą Farą.
Świecie, Zamkowa 10
Ruiny zamku w Świeciu – mieszczą się w widłach Wisły i Wdy, przy ulicy Zamkowej.
Lniano, Kościelna 4
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lnianie – rzymskokatolicka parafia w Lnianie w dekanacie jeżewskim Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1924 roku.
Jezioro Wielkie Błądzimskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie świeckim, w gminie Lniano, leżące na terenie Wysoczyzna Świeckiej.
Drzycim, Szkolna 15
Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Drzycimiu – rzymskokatolicka parafia w Drzycimiu. Należy do dekanatu jeżewskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1360 roku.
Świecie, Sądowa 21
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Świeciu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Świeciu, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Świecie nad Wisłą diecezji pelplińskiej. Nazywany jest przez świecian "Klasztorkiem".
Świecie, Ogrodowa 2
Kościół Świętego Andrzeja Boboli w Świeciu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Świeciu, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Świecie nad Wisłą. Mieści się przy ulicy Ogrodowej.
Świekatowo, Bohaterów Września 8
Parafia Świętego Marcina w Świekatowie – rzymskokatolicka parafia w Świekatowie. Należy do dekanatu lubiewskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1277 roku.
Parów Cieleszyński – projektowany rezerwat geomorfologiczny o powierzchni 36 ha, położony w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie świeckim, gminie Pruszcz.
Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Serocku powstał na miejscu poprzednich drewnianych. Budowę rozpoczęto w latach 1791-92. Jest to budynek orientowany o skromnych cechach klasycznych, halowy i prostokątny.
Jezioro Świekatowskie - jezioro rynnowe w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie świeckim, w gminie Świekatowo, leżące na terenie Wysoczyzny Świeckiej. Nad jeziorem znajduje się ogólnodostępne kąpielisko niestrzeżone i plaża.
Mukrz – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim, w gminie Cekcyn, zlokalizowane w miejscowości Mukrz, w obrębie Borów Tucholskich, na terenie Wysoczyzny Świeckiej. Północne i zachodnie brzegi jeziora stanowią granicę między gminą Cekcyn, a gminą Lniano.

Strony