Powiat grudziądzki - Atrakcje

Strony

Radzyń Chełmiński, Ludwika Waryńskiego 4
Zamek krzyżacki w Radzyniu Chełmińskim (niem. Rheden) – czteroskrzydłowy krzyżacki zamek komturski, wzniesiony nad brzegiem Jeziora Zamkowego na północ od miasta Radzyń Chełmiński. Obecnie w stanie trwałej ruiny.
Sanktuarium Maryjne w Rywałdzie – barokowy kościół i klasztor oo. kapucynów w Rywałdzie, ok. 3 km od Radzynia Chełmińskiego. Miejsce kultu Matki Bożej Rywałdzkiej.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mokrym – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Grudziądz I, z siedzibą w Mokre. Erygowana najprawdopodobniej pod koniec XIII w.
Parafia Chrystusa Króla w Lisnowie – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w Dekanacie Radzyńskim, z siedzibą w Lisnowie
Jezioro Łasińskie (tzw. Jezioro Zamkowe) (niem. Lessensee lub Schlose See) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Iławskim w gminie Łasin, w powiecie grudziądzkim, w woj. kujawsko-pomorskim. Jezioro jest połączone z tzw. "Jeziorem Małym". Na jeziorze znajdują się trzy wyspy.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szynwałdzie – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Łasin, z siedzibą w Szynwałdzie
Parafia św. Wojciecha w Rogóźnie – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Łasin, z siedzibą w Rogóźnie
Mełno – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie grudziądzkim, w gminie Gruta, leżące na terenie Pojezierza Chełmińskiego.
Huta-Strzelce, Strzelce, Strzelce
Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Hucie-Strzelcach – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Łasin, z siedzibą w Strzelcach.

Strony