Powiat sępoleński - Atrakcje

Strony

Juchacz – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie sępoleńskim, w gminie Sępólno Krajeńskie, leżące na terenie Pojezierza Krajeńskiego.
Jezioro Czarmuńskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie sępoleńskim, w gminie Więcbork, leżące na terenie Pojezierza Krajeńskiego.
Klasztor w Zamartem − dom zakonny karmelitów bosych w Zamartem w powiecie sępoleńskim, w województwie kujawsko-pomorskim, na terenie diecezji pelplińskiej. Jest domem nowicjackim, siedzibą parafii pw. Narodzenia NMP.
Kościół Świętego Bartłomieja Apostoła w Sępólnie Krajeńskim – rzymskokatolicki kościół parafialny w Sępólnie Krajeńskim, w powiecie sępoleńskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Mieści się przy ulicy Farnej. Należy do dekanatu Sępólno Krajeńskie.
Sośno, Kamińskiego 1
Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Sośnie – rzymskokatolicka parafia w Sośnie. Należy do dekanatu koronowskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1966 roku.
Jezioro Zakrzewskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie sępoleńskim, w gminie Więcbork, leżące na terenie Pojezierza Krajeńskiego.
Jezioro Więcborskie - jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w pow. sępoleńskim, w gminie Więcbork, leżące na terenie Pojezierza Krajeńskiego.
Kamień Krajeński, Adama Mickiewicza 4
Kolegiata Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim - kościół barokowy wybudowany w latach 1720-1722 na zrębie murów wcześniejszego kościoła renesansowego.
Zamarte – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie sępoleńskim, w gminie Kamień Krajeński, leżące na terenie Pojezierza Krajeńskiego.
Rezerwat przyrody Buczyna – częściowy rezerwat leśny o powierzchni 20,01 ha, położony w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie sępoleńskim, gminie Sępólno Krajeńskie.
Więcbork, pl. Zwycięstwa 1
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Więcborku, w powiecie sępoleńskim, w województwie kujawsko-pomorskim.
Zamarte, Klasztorna 1
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zamartem – rzymskokatolicka parafia w Zamartem. Należy do dekanatu kamieńskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1930 roku. Prowadzą ją karmelici bosi.

Strony