Powiat bydgoski - Atrakcje

Strony

Ratusz w Solcu Kujawskim - solecki ratusz to budowla neogotycka, nieotynkowana, zbudowana w latach 1890-1891. Jest t budynek murowany, posiadający trzy kondygnacje. Część wejściowa posiada lekki ryzalit, trzecia kondygnacja zakończona jest szczytem. Obecnie siedziba Urzędu Miasta i Gminy.
Koronowo, Bydgoska 25
Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie – zabytkowy kościół przyklasztorny z XIII i XIV wieku dawnego opactwa cystersów w Koronowie, obecnie kościół parafialny parafii pod tym samym wezwaniem, od 2000 kolegiata Kapituły Kolegiackiej Koronowskiej, w 2010 podniesiony do godności baz
Kościół Świętej Trójcy w Byszewie i Sanktuarium Matki Boskiej Byszewskiej Królowej Krajny – kościół parafialny rzymskokatolickiej parafii Trójcy Świętej w Byszewie w diecezji pelplińskiej. W Sanktuarium znajduje się koronowany w 1966 wizerunek Matki Boskiej Królowej Krajny.
Sicienko, Mrotecka 1
Parafia św. Andrzeja Boboli w Sicienku – rzymskokatolicka parafia we wsi Sicienku, w dekanacie Białe Błota diecezji bydgoskiej. Erygowana w 1972 roku.
Opactwo Cystersów w Koronowie – dawne opactwo cystersów w Koronowie, w województwie kujawsko-pomorskim.
Jezioro Borówno – jezioro wytopiskowe położone w województwie kujawsko-pomorskim, na Wysoczyźnie Świeckiej, w powiecie bydgoskim, gminie Dobrcz, ok. 9 km na północ od granic miasta Bydgoszczy.
Rezerwat przyrody Dziki Ostrów – rezerwat leśny o powierzchni 74,7 ha, położony w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie bydgoskim i gminie Nowa Wieś Wielka.
Jezioro Studzienne – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim, w gminie Koronowo, leżące na terenie Pojezierza Krajeńskiego. Położone na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Rynny Jezior Byszewskich.
Brzoza
Telefon: +48523810160
Kościół Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Brzozie – kościół położony we wsi Brzoza, którego patronką jest Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski.
Cmentarz żydowski w Koronowie – został założony w 1817 i zajmuje obszar 0,36 ha, na którym zachowało się kilkadziesiąt nagrobków i resztki ceglanego muru.
Kościół świętego Mikołaja, świętego Stanisława i świętego Jana Chrzciciela w Ostromecku - rzymskokatolicki kościół parafialny w Ostromecku, w gminie Dąbrowa Chełmińska, w powiecie bydgoskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Mieści się przy ulicy Parkowej. Należy do dekanatu Unisław Pomorski.
Jezioro Słupowskie - jezioro rynnowe położone w zachodniej części woj. kujawsko-pomorskiego, w pow. bydgoskim i gminie Sicienko, ok. 3 km na wschód od miejscowości Mrocza i 17 km na północny zachód od granic miasta Bydgoszczy.

Strony