Powiat golubsko-dobrzyński - Atrakcje

Strony

Zamek w Golubiu (niem. Gollub) – czteroskrzydłowy konwentualny zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku, wzniesiony na wzgórzu górującym nad miastem, obecnie w granicach miasta Golub-Dobrzyń; zachowany w stylu gotycko-renesansowym.
Kościół Matki Bożej Bolesnej w Oborach – kościół katolicki, karmelitańskie sanktuarium maryjne położone w Oborach.
Kościół Świętego Mikołaja w Kowalewie Pomorskim – rzymskokatolicki kościół parafialny w Kowalewie Pomorskim, w powiecie golubsko-dobrzyńskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Kowalewo Pomorskie. Mieści się przy Placu 700-lecia.
Zamek w Kowalewie Pomorskim – zamek znajdujący się w Kowalewie Pomorskim, w powiecie golubsko-dobrzyńskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Obecnie w stanie ruiny.
Kościół Świętej Katarzyny w Golubiu-Dobrzyniu − jeden z dwóch kościołów rzymskokatolickich w mieście Golub-Dobrzyń, w województwie kujawsko-pomorskim. Mieści się w dzielnicy Dobrzyń nad Drwęcą. Należy do dekanatu dobrzyńskiego nad Drwęcą diecezji płockiej. Mieści się przy Placu Tysiąclecia.
Parafia Matki Bożej Śnieżnej w Srebrnikach – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie kowalewskim, z siedzibą w Srebrnikach.
Golub-Dobrzyń, Golub, Kościelna 13
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Golubiu-Dobrzyniu (Golub) – kościół katolicki w Golubiu, pochodzący z przełomu XIII i XIV w., wzniesiony z cegły w stylu gotyckim z użyciem zendrówki.
Kamionkowskie (Kamionki) - jezioro położone w województwie kujawsko-pomorskim, w powiat toruński, w gminie Łysomice, w odległości 17,4 km na północny wschód od Torunia.
Jezioro Wielgie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie golubsko-dobrzyńskim, w gminie Zbójno, leżące na terenie Pojezierza Dobrzyńskiego.
Jezioro Mlewieckie - jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie golubsko-dobrzyńskim, w gminie Kowalewo Pomorskie, leżące na terenie Pojezierza Chełmińsko-Dobrzyńskiego, na obszarze typowo rolniczym co powoduje napływ zanieczyszczeń i degradację akwenu.

Strony