Powiat włocławski - Atrakcje

Strony

Radyszyn – wytopiskowe jezioro lobeliowe we wsi Józefowo w środkowej Polsce, w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek. Na północnym zachodzie jezioro łączy się wąskim ciekiem z Jeziorem Łąkie, zaś na zachodzie z Jeziorem Wikaryjskim.
Pałac w Wieńcu – eklektyczny pałac wybudowany w latach 1890-1892 przez Kronenbergów, zaprojektował go Artur Goebel.
Lubraniec, Tadeusza Kościuszki 14
Jezioro Lubienieckie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Chodecz, leżące na terenie Pojezierza Kujawskiego.
Parafia Świętego Jakuba w Chełmicy Dużej - rzymskokatolicka parafia położona we wsi Chełmica Duża. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat szpetalski). Odpust parafialny odbywa się w uroczystość św. Jakuba - 25 lipca. Proboszcz ks. mgr Henryk Wysocki
Parafia Świętego Mikołaja Biskupa w Lubaniu - rzymskokatolicka parafia położona we wsi Lubanie. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat nieszawski). Odpust parafialny odbywa się we wspomnienie św. Mikołaja - 6 grudnia. Proboszcz ks. kan. mgr Marian Jaros
Choceń, Czerniewicka 1
Parafia Świętego Idziego w Choceniu – rzymskokatolicka parafia położona we wsi Choceń. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat chodecki).
Jezioro Włocławskie (tzw. Zalew Włocławski, Zbiornik Włocławski) – sztuczny zalew na środkowej Wiśle, powstały w 1970 r. ze spiętrzenia wód na zaporze wodnej we Włocławku. Rozciąga się w górę rzeki aż do Płocka.
Brześć Kujawski, Plac Władysława Łokietka 1
Telefon: +48 54 231 63 10
Ratusz w Brześciu Kujawskim - budynek mieszczący się na zachodniej pierzei dawnego rynku. Klasycystyczny ratusz został zbudowany w 1824 według projektu Henryka Marconiego. Dwukondygnacyjna budowla w wieżą i portykiem jest siedzibą władz miasta.
Jezioro Lubiechowskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Kowal, leżące na terenie Kotliny Płockiej. Jezioro położone jest na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.
Jezioro Wójtowskie Duże – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek, leżące na terenie Kotliny Płockiej. Położone na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.
Parafia Świętej Trójcy w Kłótnie - rzymskokatolicka parafia położona we wsi Kłótno. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat kowalski). Odpust parafialny odbywa się w Święto Trójcy Świętej - niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego. Proboszcz ks. mgr Ryszard Pospieszyński.
Zamek w Kowalu – nieistniejący już drewniany zamek królewski znajdujący się w Kowalu.
Widoń – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek, leżące na terenie Kotliny Płockiej.

Strony