Powiat włocławski - Jeziora

Radyszyn – wytopiskowe jezioro lobeliowe we wsi Józefowo w środkowej Polsce, w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek. Na północnym zachodzie jezioro łączy się wąskim ciekiem z Jeziorem Łąkie, zaś na zachodzie z Jeziorem Wikaryjskim.
Jezioro Lubienieckie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Chodecz, leżące na terenie Pojezierza Kujawskiego.
Jezioro Lubiechowskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Kowal, leżące na terenie Kotliny Płockiej. Jezioro położone jest na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.
Jezioro Włocławskie (tzw. Zalew Włocławski, Zbiornik Włocławski) – sztuczny zalew na środkowej Wiśle, powstały w 1970 r. ze spiętrzenia wód na zaporze wodnej we Włocławku. Rozciąga się w górę rzeki aż do Płocka.
Jezioro Wójtowskie Duże – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek, leżące na terenie Kotliny Płockiej. Położone na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.
Widoń – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek, leżące na terenie Kotliny Płockiej.
Rybnica - jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w granicach administracyjnych Włocławka Brzegi jeziora stanowią granicę miasta i gminy Włocławek. Jezioro leży na terenie Kotliny Płockiej.
Jezioro Wójtowskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek, leżące na terenie Kotliny Płockiej. Położone na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.
Łąkie – wytopiskowe jezioro lobeliowe położone w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek, na południowym wschodzie od Włocławka, niedaleko Domków Ogrodniczych „Rybnica”. Na południowym wschodzie jezioro łączy się wąskim ciekiem z Jeziorem Radyszyn.
Jezioro Wikaryjskie – jezioro położone w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek
Łuba – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w gminie Włocławek, na południowy zachód od Włocławka o powierzchni 12 ha i maksymalnej głębokości 2,6 m. Łączna objętość jeziora to 240 tys. m³. Wody jeziora odpowiadają 3 klasie czystości (Dane na czerwiec 2008).
Jezioro Rakutowskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Kowal, leżące na terenie Kotliny Płockiej.
Wierzchoń – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek, leżące na terenie Kotliny Płockiej.
Jezioro Radyszyńskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek, leżące na terenie Kotliny Płockiej.
Jezioro Skrzyneckie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Baruchowo, leżące na terenie Kotliny Płockiej.
Jezioro Wójtowskie Małe – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Włocławek, leżące na terenie Kotliny Płockiej. Położone na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.