Powiat chełmiński - Jeziora

Jezioro Kornatowskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie chełmińskim, w gminie Lisewo w pobliżu miejscowości Kornatowo, leżące na terenie Pojezierza Chełmińskiego. Jezioro jest jednym z popularnych miejsc spędzania czasu na obszarze powiatu chełmińskiego.
Jezioro Papowskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie chełmińskim, w gminie Papowo Biskupie, leżące na terenie Pojezierza Chełmińskiego. Jezioro Papowskie w czasie II wojny światowej służyło Niemcom do wycofania się z Papowa Biskupiego przed Rosjanami.
Jezioro Starogrodzkie - jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w pow. chełmińskim, w gminie Chełmno, leżące na terenie Doliny Fordońskiej będącej częścią Doliny Dolnej Wisły. Usytuowane jest między Chełmnem a Starogrodem.
Jezioro Starogrodzkie Południowe – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie chełmińskim, w gminie Chełmno, leżące na terenie Doliny Fordońskiej.
Jezioro Starogrodzkie Północne – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie chełmińskim, w gminie Chełmno, leżące na terenie Doliny Fordońskiej.