Podlaskie - Jeziora

Strony

Karasiewek – niewielkie jezioro w gminie Bakałarzewo, w powiecie suwalskim, w woj. podlaskim.
Kroszewo – jezioro w gminie Bargłów Kościelny, w powiecie augustowskim, w woj. podlaskim.
Iłgiel - jezioro położone w północno-wchodniej Polsce, na Pojezierzu Suwalskim, w woj. podlaskim, w powiecie suwalskim, w gminie Szypliszki.
Zbiornik retencyjny Wyżary, sztuczny zbiornik wodny Wyżary – sztuczny zbiornik wodny na rzece Radulinka w Polsce, położony na obszarze kompleksu leśnego Puszczy Knyszyńskiej w województwie podlaskim, w powiecie białostockim, na terenie gminy gródek w pobliżu osady Wyżary.
Jezioro Głębokie – jezioro w gminie Płaska, w powiecie augustowskim, w woj. podlaskim.
Jezioro Długie Chorzelskie – jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie ełckim, w gminie Prostki, leżące na terenie Pojezierza Ełckiego.
Jezioro Rajgrodzkie – jezioro leżące na terenie Pojezierza Ełckiego. Jezioro leży w większości w powiecie grajewskim, w granicach miasta Rajgród natomiast dwie północne zatoki o nazwach w woj. podlaskim, Przepiórka oraz Jezioro Stackie leżą w gminie Kalinowo w powiecie ełckim w woj.
Wiżajny (lit. Vižainis) - jezioro położone w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim, w powiecie suwalskim, w gminie Wiżajny, ok. 1 km od granicy z Litwą. Najwyżej położone duże jezioro Pojezierza Wschodniosuwalskiego.
Paniewo - jezioro położone na północny wschód od Augustowa (województwo podlaskie, powiat augustowski, gmina Płaska). Niedaleko zbiornika leżą wsie Gorczyca i Paniewo. Pomiędzy śluzą Paniewo a następną śluzą Gorczyca kanał przepływa przez dwa jeziora: Orlewo i Paniewo.
Berżnik (Berżniak) – jezioro na Pojezierzu Wschodniosuwalskim położone w gminie Sejny, w powiecie sejneńskim, w województwie podlaskim. Powierzchnia zbiornika wynosi 81,0 ha, maksymalna głębokość 38,8 m, przy średniej 10,5 m.
Jezioro Siemianowskie (Zalew Siemianówka) – zaporowy zbiornik wodny zlokalizowany w dolinie górnej Narwi w województwie podlaskim, bezpośrednio na północ od Puszczy Białowieskiej.
Jezioro Białe Augustowskie – jezioro w Augustowie. Inne nazwy: Jezioro Białe lub Krechowieckie.
Serwy - jezioro w woj. podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Płaska, leżące na terenie Pojezierza Litewskiego.
Wigry – jezioro rynnowe położone w północno-wschodniej Polsce w województwie podlaskim na terenie Wigierskiego Parku Narodowego.
Mierucie - jezioro w Polsce, zlokalizowane w pobliżu wsi Mierucie, położone w województwie podlaskim, w powiecie grajewskim, w gminie Grajewo. Powierzchnia zwierciadła wody według różnych źródeł wynosi od 23,5 ha do 31,24 ha. Średnia głębokość ok. 2 m, a objętość 1612,4 tys. m³.
Jezioro Krzywe Filipowskie - jezioro w woj. podlaskim, w pow. suwalskim, w gminie Przerośl, leżące na terenie Pojezierza Litewskiego. Dno muliste, częściowo piaszczyste. Zamieszkane głównie przez leszcze i sandacze.
Blizno - jezioro położone w Puszczy Augustowskiej, w gminie Nowinka, w powiecie augustowskim, w woj. podlaskim.
Rospuda Filipowska (także Jezioro Jemieliste) – jezioro w północno-wschodniej Polsce, na Pojezierzu Suwalskim. Przepływa przez nie rzeka Rospuda. Powierzchnia: 344 ha Długość: 5,8 km Szerokość: do 0,8 km Maks. głębokość: 38,9 m Wysokość n.p.m.: 173,2 m
Toczyłowo - jezioro zlokalizowane w pobliżu wsi Toczyłowo, położone w województwie podlaskim, w powiecie grajewskim, w gminie Grajewo. Jezioro znajduje się przy trasie nr 69.
Rospuda Augustowska – jezioro w Augustowie w województwie podlaskim położone na Równinie Augustowskiej.

Strony