Świętokrzyskie - Jeziora

Zalew Lubianka – sztuczny zbiornik wodny utworzony na rzece Lubianka w południowej części Starachowic – pomiędzy ulicami Południową, Szydłowskiego, Strugową i Letnią.
Zbiornik Pasternik – sztuczny zbiornik wodny znajdujący się na 98,4 km rzeki Kamiennej, w zachodniej części miasta Starachowice, w bezpośrednim sąsiedztwie dworców PKP i PKS. Został wybudowany w 1920 r. Ma powierzchnię 52,3 ha, samo lustro wody zajmuje około 42 ha.
Jezioro Brodzkie (Brody Iłżeckie), zbiornik retencyjny na Kamiennej w województwie świętokrzyskim, położony na Przedgórzu Iłżeckim. Zapora powstała w 1964 roku, a w 1986 została przebudowana. Zbiornik pełni funkcje przeciwpowodziowe i rekreacyjne.
Zalew w Wąchocku – sztuczny zbiornik wodny, utworzony na rzece Kamiennej w dzielnicy południowej w Wąchocku, położony wzdłuż ul. św. Rocha od południa. Od północy ograniczony przebiegiem linii kolejowej. Pełni funkcję zbiornika retencyjnego.
Jezioro Sielpińskie – sztuczny zbiornik wodny o powierzchni 57,41 ha położony w północno-zachodniej części województwa świętokrzyskiego między Kielcami (ok. 35 km) a Końskimi (ok. 10 km) w miejscowości Sielpia Wielka nad zalewem Czarnej Koneckiej.
Wióry - zbiornik retencyjny na rzece Świślinie, w Górach Świętokrzyskich. Zbiornik jest położony na terenie trzech gmin: Pawłów, Kunów oraz Waśniów.
Piachy – sztuczny zbiornik wodny powstały w miejscu wyrobiska pokopalnianego piachu w południowo-wschodniej części Starachowic w dzielnicy Michałów Przemysłowy. Zbiornik wodny Piachy powstał w latach 60-tych XX w.
Jezioro Rejowskie (Zalew Rejów) – zbiornik retencyjny na rzece Kamionce w Skarżysku-Kamiennej.
Zalew Bernatka - niewielki sztuczny zbiornik wodny uformowany w biegu rzeki Bernatka (lewy dopływ Kamiennej) – przepływowy, zamknięty jazem. Podstawowa funkcja zbiornika retencja wód w biegu rzeki Bernatka.
Zalew Chańcza – zbiornik retencyjny na Czarnej Staszowskiej, zlokalizowany w pobliżu miejscowości Chańcza w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego w widłach utworzonych przez drogi wojewódzkie nr 756 i 764.
Zalew Bolmiński sztuczny zbiornik wodny w miejscu po nieczynnej piaskowni, zasilany dodatkowo przez rzekę Hutkę {dopływ Białej Nidy) zbiornik przepływowy, zamknięty jazem. Funkcja zalewu w Bolminie - zbiornik rekreacyjny. Łowisko wędkarskie z zakazem łowienia z łodzi.
Jezioro Tarnobrzeskie (dawniej Zalew Machowski) – zbiornik wodny utworzony poprzez zalanie wodą z pobliskiej Wisły wyrobiska górniczego o powierzchni 560 ha i głębokości do 110 m powstałego po odkrywkowej kopalni siarki w Tarnobrzegu.
Duży Staw – jezioro w Niecce Połanieckiej, położone w województwie świętokrzyskim, granicach miasta Staszów.