Powiat brodnicki - Jeziora

Strony

Jezioro Samińskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Grążawy, leżące na terenie Garbu Lubawskiego.
Płowęż – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Jabłonowo Pomorskie (północna część jeziora leży w gminie Świecie nad Osą), leżące na terenie Pojezierza Brodnickiego.
Dębno – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Zbiczno, leżące na terenie Pojezierza Brodnickiego.
Grzywinek – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Bobrowo, leżące na terenie Pojezierza Brodnickiego.
Jezioro Głowińskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Zbiczno, leżące na terenie Pojezierza Brodnickiego. Zachodnia część północnej zatoki jeziora leży w gminie Biskupiec.
Oleczno – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Bobrowo, leżące na terenie Pojezierza Brodnickiego. Przez jezioro przepływa rzeka Lutryna łącząc je z jeziorem Grzywinek i jeziorem Wądzyńskim.
Strzemiuszczek – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Zbiczno, leżące na terenie Pojezierza Brodnickiego. Jezioro leży na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego.
Małe Partęczyny – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Zbiczno, leżące na terenie Pojezierza Brodnickiego.
Forbin – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Brzozie, leżące na terenie Garbu Lubawskiego.
Stręszek – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Zbiczno, leżące na terenie Pojezierza Brodnickiego.
Jezioro Trepkowskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Brzozie, leżące na terenie Garbu Lubawskiego.
Zbiczno – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Zbiczno, leżące na terenie Pojezierza Brodnickiego. Jezioro znajduje się w pobliżu wsi o tej samej nazwie - Zbiczna.
Wierzchownia – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Górzno, leżące na terenie Równiny Urszulewskiej.
Mieliwo – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Zbiczno, leżące na terenie Pojezierza Brodnickiego.
Tabułka – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Górzno, leżące na terenie Pojezierza Chełmińsko-Dobrzyńskiego.
Jezioro Bryńskie Północne – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Górzno, leżące na terenie Garbu Lubawskiego.
Jezioro Szczuckie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Brodnica, leżące na terenie Pojezierza Dobrzyńskiego.
Księte – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Świedziebnia, leżące na terenie Pojezierza Dobrzyńskiego. Północny brzeg jeziora stanowi granicę z gminą Górzno.
Niskie Brodno – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w całości leżące na terenie miasta Brodnica, położone na terenie Pojezierza Brodnickiego.
Jezioro Wądzyńskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Bobrowo, leżące na terenie Pojezierza Brodnickiego. Północny brzeg jeziora stanowi granicę z gminą Jabłonowo Pomorskie.

Strony