Powiat brodnicki - Atrakcje

Strony

Brodnica, Zamkowa 1
Zamek w Brodnicy – dobrze ufortyfikowany zamek krzyżacki w Brodnicy.
Jabłonowo-Zamek, Wzgórze Bł. Marii Karłowskiej
Zespół pałacowo-parkowy w Jabłonowie Pomorskim – dawna rezydencja rodziny Narzymskich, obecnie dom generalny Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej.
Ratusz w Brodnicy – brodnicki ratusz został wybudowany w końcu XIV wieku. W 1631 został zniszczony wskutek pożaru i ostatecznie rozebrano go w 1868 roku. Do dnia dzisiejszego zachowała się ośmioboczna wieża i fragment ściany szczytowej.
Brzozie, Brzozie Polskie 23
Parafia Wszystkich Świętych w Brzoziu – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Brodnica, z siedzibą w Brzoziu.
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego w Jastrzębiu – rzymskokatolicka parafia położona w powiecie brodnickim, gminie Bartniczka . Administracyjnie należy do diecezji toruńskiej (dekanat Górzno).
Kościół pw. Św. Wojciecha w Jabłonowie Pomorskim – neogotycki kościół katolicki z lat 1860 - 1866.
Brodnica, Zamkowa 1
Telefon: +48 56 498 22 47
Pałac Anny Wazówny w Brodnicy – pałac wzniesiony przed rokiem 1564 dla starosty brodnickiego z wykorzystaniem jednego z gotyckich budynków zamku w Brodnicy. W latach 1605-1625 mieszkała tu księżniczka Anna Wazówna siostra króla polskiego Zygmunta III Wazy.
Dębno – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Zbiczno, leżące na terenie Pojezierza Brodnickiego.
Jezioro Samińskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Grążawy, leżące na terenie Garbu Lubawskiego.
Płowęż – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Jabłonowo Pomorskie (północna część jeziora leży w gminie Świecie nad Osą), leżące na terenie Pojezierza Brodnickiego.
Brodnica, Farna 1
Telefon: +48564982804
Kościół Świętej Katarzyny w Brodnicy (brodnicka fara) − rzymskokatolicki kościół parafialny w Brodnicy, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Brodnica. Mieści się przy ulicy Farnej.
Grzywinek – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Bobrowo, leżące na terenie Pojezierza Brodnickiego.
Oleczno – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Bobrowo, leżące na terenie Pojezierza Brodnickiego. Przez jezioro przepływa rzeka Lutryna łącząc je z jeziorem Grzywinek i jeziorem Wądzyńskim.
Jezioro Głowińskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Zbiczno, leżące na terenie Pojezierza Brodnickiego. Zachodnia część północnej zatoki jeziora leży w gminie Biskupiec.
Parafia św. Bartłomieja w Świedziebnii – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie rypińskim. Erygowana w XIV wieku.
Strzemiuszczek – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Zbiczno, leżące na terenie Pojezierza Brodnickiego. Jezioro leży na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego.
Forbin – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, w gminie Brzozie, leżące na terenie Garbu Lubawskiego.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Górznie lub św. Krzyża - rzymskokatolicki klasycystyczny kościół położony u zbiegu miejskiego rynku i ulicy Bożogrobców.

Strony