Brodnica

0

Brodnica (niem. Strasburg) – miasto powiatowe położone w województwie kujawsko-pomorskim, nad Drwęcą.

Warto zobaczyć

Brodnica, Zamkowa 1
Zamek w Brodnicy – dobrze ufortyfikowany zamek krzyżacki w Brodnicy.
Ratusz w Brodnicy – brodnicki ratusz został wybudowany w końcu XIV wieku. W 1631 został zniszczony wskutek pożaru i ostatecznie rozebrano go w 1868 roku. Do dnia dzisiejszego zachowała się ośmioboczna wieża i fragment ściany szczytowej.
Brodnica, Zamkowa 1
Telefon: +48 56 498 22 47
Pałac Anny Wazówny w Brodnicy – pałac wzniesiony przed rokiem 1564 dla starosty brodnickiego z wykorzystaniem jednego z gotyckich budynków zamku w Brodnicy. W latach 1605-1625 mieszkała tu księżniczka Anna Wazówna siostra króla polskiego Zygmunta III Wazy.
Brodnica, Farna 1
Telefon: +48564982804
Kościół Świętej Katarzyny w Brodnicy (brodnicka fara) − rzymskokatolicki kościół parafialny w Brodnicy, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Brodnica. Mieści się przy ulicy Farnej.
Brama Chełmińska w Brodnicy, także Brama Kamienna – zachowana brama miejska Brodnicy z 1 poł. XIV wieku, obecnie siedziba Muzeum Regionalnego w Brodnicy.
Wieża Mazurska - zabytek z czasów zakonu krzyżackiego w Brodnicy, w Polsce. Początek budowy Wieży Mazurskiej datuje się na pierwszą połowę XIV wieku. Wzniesiono ją zapewne przy okazji budowy murów miejskich w latach 1310-40.
Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Brodnica, z siedzibą w Brodnicy. Erygowana 8 września 1996. Jest trzecią, w kolejności powstania, parafią w mieście.
Brodnica, Kościelna 1
Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Brodnicy – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii św. Katarzyny w Brodnicy. Należy do dekanatu Brodnica diecezji toruńskiej. Znajduje się w Brodnicy, w województwie kujawsko-pomorskim.
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Brodnicy – rzymskokatolicki kościół parafialny, należący do zakonu Franciszkanów, znajdujący się w Brodnicy, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Brodnica diecezji toruńskiej.