Powiat aleksandrowski

0

Powiat aleksandrowski - powiat ziemski w województwie kujawsko-pomorskim.

Warto zobaczyć

Parafia Świętego Wojciecha Biskupa Męczennika w Zbrachlinie - rzymskokatolicka parafia położona we wsi Zbrachlin. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat nieszawski). Odpust parafialny odbywa się we wspomnienie św. Wojciecha - 23 kwietnia. Proboszcz ks. Henryk Chabasiński
Zamek w Raciążku - zamek biskupi znajdujący się w dawnym mieście Raciążek, w gminie Raciążek, w powiecie aleksandrowskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Położony na krawędzi doliny Wisły. Obecnie w stanie ruiny.
Nieszawa, Stanisława Noakowskiego 10
Późnogotycki kościół pod wezwaniem świętej Jadwigi w Nieszawie – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się przy ulicy Noakowskiego 13 w miejscowości Nieszawa, położonej w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie aleksandrowskim w połowie drogi między Włocławkiem a Toruniem.
Bądkowo, Włocławska 47
Parafia Świętego Mateusza Apostoła w Bądkowie - rzymskokatolicka parafia położona we wsi Bądkowo. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat bądkowski). Odpust parafialny odbywa się w uroczystość św. Mateusza - 21 września. Proboszcz ks. kan. mgr. Antoni Tabak.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim - rzymskokatolicki kościół parafialny w Aleksandrowie Kujawskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu aleksandrowskiego. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Nieszawa Waganiec – stacja kolejowa w Wagańcu, w województwie kujawsko-pomorskim, w Polsce.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Łowiczku – drewniany kościół zbudowany w 1711 r.
Ciechocinek, Marszałka Józefa Piłsudskiego 5a