Aleksandrów Kujawski

0

Aleksandrów Kujawski - miasto powiatowe w województwie kujawsko-pomorskim.

Warto zobaczyć

Kościół Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim - rzymskokatolicki kościół parafialny w Aleksandrowie Kujawskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu aleksandrowskiego. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Aleksandrów Kujawski – dworzec i stacja kolejowa w Aleksandrowie Kujawskim, w województwie kujawsko-pomorskim, w Polsce otwarta w 1862 roku. Zatrzymują się tu wszystkie pociągi osobowe; TLK oraz IC.
Ukraiński Cmentarz Wojskowy w Aleksandrowie Kujawskim – cmentarz 17 żołnierzy Armii Czynnej URL osadzonych w grudniu 1920 w Obozie Internowania nr 6 i zmarłych w czasie pobytu w nim (przed rozformowaniem obozu jesienią 1921).
Cmentarz żydowski w Aleksandrowie Kujawskim – został założony pod koniec XIX wieku i znajdował się przy obecnej ulicy Parkowej. Teren cmentarza liczył 0,5 ha . Został zdewastowany przez nazistów podczas II wojny światowej. Zdewastowane nagrobki istniały jeszcze po wojnie.
Aleksandrów Kujawski, Księdza Franciszka Szczygłowskiego 5
Parafia NMP Wspomożenia Wiernych w Aleksandrowie Kujawskim – rzymskokatolicka parafia w Aleksandrowie Kujawskim, należąca do diecezji włocławskiej i dekanatu aleksandrowskiego. Powołana 25 kwietnia 1981 roku. Obsługiwana przez księży Salezjanów. Kościół parafialny został zbudowany w latach 1991-1995.