Inowrocław

0

Inowrocław (niem. Inowrazlaw, Hohensalza) – miasto powiatowe o charkterze uzdrowiskowym, położone w województwie kujawsko-pomorskim, nad rzeką Noteć.

Warto zobaczyć

Inowrocław, Biskupa Antoniego Laubitza 9
Kościół Imienia Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu, tzw. Ruina – najstarszy kościół Inowrocławia i jeden z najstarszych na Kujawach, sięgający metryką końca XII wieku. Pełni funkcję kościoła parafialnego, a od 2008 r. nosi tytuł bazyliki mniejszej.
Inowrocław, Bogdana Gordona 4
Kościół Świętego Mikołaja w Inowrocławiu, zwany Inowrocławską Farą - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Inowrocławiu, przy ulicy Księdza Bogdana Gordona.
Inowrocław, Tadeusza Kościuszki 3
Kościół Świętego Krzyża w Inowrocławiu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Inowrocławiu, przy ulicy Tadeusza Kościuszki.
Inowrocław, Poznańska 332
Kościół Opatrzności Bożej w Inowrocławiu - rzymskokatolicki kościół parafialny w Inowrocławiu, w dzielnicy Mątwy, w województwie kujawsko-pomorskim. Mieści się przy ulicy Poznańskiej. Należy do dekanatu inowrocławskiego I.
Inowrocław, Biskupa A. Laubitza 19
Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Inowrocławiu – neoromański kościół wybudowany na początku XX w. głównie z inicjatywy bpa Antoniego Laubitza. 18 grudnia 1929 został tutaj ochrzczony Józef Glemp, będący prymasem Polski w latach 1981-2009.
Parafia św. Antoniego Padewskiego w Inowrocławiu-Szymborzu – jedna z 9 parafii w dekanacie inowrocławskim I.
Inowrocław, Aleja Henryka Sienkiewicza 46
Kościół Świętego Józefa w Inowrocławiu - rzymskokatolicki kościół parafialny w Inowrocławiu, w województwie kujawsko-pomorskim. Mieści się przy ulicy Sienkiewicza. Należy do dekanatu inowrocławskiego II archidiecezji gnieźnieńskiej.
Ławeczka Generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu − znajduje się na terenie Parku Solankowego przy ul. Zygmunta Wilkońskiego, przy zachodniej alejce łączącej Muszlę Koncertową z Zakładem Przyrodoleczniczym.
Synagoga w Inowrocławiu – nieistniejąca obecnie synagoga znajdująca się w Inowrocławiu przy ulicy Solankowej.