Inowrocław - Atrakcje

Strony

Inowrocław, Biskupa Antoniego Laubitza 9
Kościół Imienia Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu, tzw. Ruina – najstarszy kościół Inowrocławia i jeden z najstarszych na Kujawach, sięgający metryką końca XII wieku. Pełni funkcję kościoła parafialnego, a od 2008 r. nosi tytuł bazyliki mniejszej.
Inowrocław, Bogdana Gordona 4
Kościół Świętego Mikołaja w Inowrocławiu, zwany Inowrocławską Farą - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Inowrocławiu, przy ulicy Księdza Bogdana Gordona.
Inowrocław, Tadeusza Kościuszki 3
Kościół Świętego Krzyża w Inowrocławiu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Inowrocławiu, przy ulicy Tadeusza Kościuszki.
Inowrocław, Poznańska 332
Kościół Opatrzności Bożej w Inowrocławiu - rzymskokatolicki kościół parafialny w Inowrocławiu, w dzielnicy Mątwy, w województwie kujawsko-pomorskim. Mieści się przy ulicy Poznańskiej. Należy do dekanatu inowrocławskiego I.
Inowrocław, Biskupa A. Laubitza 19
Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Inowrocławiu – neoromański kościół wybudowany na początku XX w. głównie z inicjatywy bpa Antoniego Laubitza. 18 grudnia 1929 został tutaj ochrzczony Józef Glemp, będący prymasem Polski w latach 1981-2009.
Inowrocław, Aleja Henryka Sienkiewicza 46
Kościół Świętego Józefa w Inowrocławiu - rzymskokatolicki kościół parafialny w Inowrocławiu, w województwie kujawsko-pomorskim. Mieści się przy ulicy Sienkiewicza. Należy do dekanatu inowrocławskiego II archidiecezji gnieźnieńskiej.
Ławeczka Generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu − znajduje się na terenie Parku Solankowego przy ul. Zygmunta Wilkońskiego, przy zachodniej alejce łączącej Muszlę Koncertową z Zakładem Przyrodoleczniczym.
Synagoga w Inowrocławiu – nieistniejąca obecnie synagoga znajdująca się w Inowrocławiu przy ulicy Solankowej.
Inowrocław, Aleja Mikołaja Kopernika 16
Parafia św. Barbary i św. Maurycego w Inowrocławiu – parafia należąca do dekanatu Wojsk Lądowych Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Do 2012 roku należała do Pomorskiego Dekanatu Wojskowego. Proboszczem jest ks. płk Bogdan Radziszewski, kapelan garnizonu Inowrocław.
Parafia św. Antoniego Padewskiego w Inowrocławiu-Szymborzu – jedna z 9 parafii w dekanacie inowrocławskim I.
Inowrocław, Karola Marcinkowskiego 60
Inowrocław, Królowej Jadwigi 35/37
I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu – inowrocławska szkoła średnia o ponadstupięćdziesięcioletniej tradycji (najstarsza na Kujawach Zachodnich).
Inowrocław, Prezydenta Franklina Roosevelta 36

Strony