Powiat nakielski - Atrakcje

Strony

Rezerwat przyrody Hedera – rezerwat florystyczny o powierzchni 16,9 ha, położony w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie nakielskim, gminie Nakło.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kcyni – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych w Kcyni, w powiecie nakielskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Kcynia diecezji bydgoskiej.
Zamek w Szubinie – zamek z XIV wieku zlokalizowany w miejscowości Szubin w województwie kujawsko-pomorskim, nad rzeką Gąsawką, przy ulicy Zamek. Obecnie zachowany w formie ruiny.
Kościół św. Wawrzyńca – kościół parafialny, znajdujący się przy ul. Kościelnej 6 w Nakle nad Notecią.
Nakło nad Notecią, Księdza Piotra Skargi 6
Kościół Świętego Stanisława w Nakle nad Notecią - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Nakło nad Notecią. Mieści się przy ulicy Księdza Piotra Skargi.
Kościół Świętej Katarzyny w Rynarzewie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Rynarzewo, w województwie kujawsko-pomorskim, przy ulicy Szkolnej.
Kościół św. Andrzeja Boboli w Szubinie - jest kościołem parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli.
Kościół Świętego Marcina w Szubinie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Szubin przy Placu Kościelnym.
Jezioro Koronowskie – zbiornik retencyjny położony w dolnym odcinku rzeki Brdy, w województwie kujawsko-pomorskim, w pobliżu miejscowości Koronowo, od której przyjął swoją nazwę. Rozciąga się on od ujścia rzeki Kamionki do hydroelektrowni w Samociążku.
Kościół św. Wita w Słupach – kościół parafialny parafii pw. św. Wita, usytuowany we wsi Słupy k. Szubina. Złożone są w nim relikwie św. Wita. Należy do najstarszych w okolicy. Obecna świątynia pochodzi z pierwszej połowy XIX wieku, ale znaczna część jej wyposażenia ma znacznie starszy rodowód.

Strony