Powiat sępoleński

0

Powiat sępoleński - powiat ziemski w województwie kujawsko-pomorskim.

Warto zobaczyć

Jezioro Czarmuńskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie sępoleńskim, w gminie Więcbork, leżące na terenie Pojezierza Krajeńskiego.
Juchacz – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie sępoleńskim, w gminie Sępólno Krajeńskie, leżące na terenie Pojezierza Krajeńskiego.
Jezioro Zakrzewskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie sępoleńskim, w gminie Więcbork, leżące na terenie Pojezierza Krajeńskiego.
Kościół Świętego Bartłomieja Apostoła w Sępólnie Krajeńskim – rzymskokatolicki kościół parafialny w Sępólnie Krajeńskim, w powiecie sępoleńskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Mieści się przy ulicy Farnej. Należy do dekanatu Sępólno Krajeńskie.
Klasztor w Zamartem − dom zakonny karmelitów bosych w Zamartem w powiecie sępoleńskim, w województwie kujawsko-pomorskim, na terenie diecezji pelplińskiej. Jest domem nowicjackim, siedzibą parafii pw. Narodzenia NMP.
Sośno, Kamińskiego 1
Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Sośnie – rzymskokatolicka parafia w Sośnie. Należy do dekanatu koronowskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1966 roku.
Jezioro Więcborskie - jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w pow. sępoleńskim, w gminie Więcbork, leżące na terenie Pojezierza Krajeńskiego.
Jezioro Lutowskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie sępoleńskim, w gminie Sępólno Krajeńskie, leżące na terenie Pojezierza Krajeńskiego.