Bydgoszcz - Technika

Strony

DAG Fabrik Bromberg – największa pod względem powierzchni fabryka zbrojeniowa koncernu Dynamit Nobel AG w hitlerowskich Niemczech, istniejąca w latach 1939–1945, zlokalizowana i zamaskowana w Puszczy Bydgoskiej.
Most fordoński – most kolejowo-drogowy, o konstrukcji kratowej, na rzece Wiśle w Bydgoszczy, w dzielnicy Fordon. Długość mostu wynosi 1005 m, a szerokość 16,8 m.
Wieża ciśnień w Bydgoszczy – zabytkowa wieża ciśnień należąca do kompleksu Wodociągów Miejskich w Bydgoszczy.
Bydgoszcz, Świętej Trójcy 4-6
Farbiarnia Wilhelma Koppa w Bydgoszczy – przedsiębiorstwo istniejące w latach 1903–1945 w Bydgoszczy. Pozostały po nim zabytkowy budynek poprzemysłowy jest elementem Wenecji Bydgoskiej.
Bydgoszcz, Jagiellońska 4
Kamienica Emila Werkmeistra w Bydgoszczy – zabytkowa kamienica w Bydgoszczy.
Śluza V „Czarna Droga” – śluza na odcinku Kanale Bydgoskim. Stanowi jedną z budowli hydrotechnicznych starego odcinka Kanału Bydgoskiego, wyłączonego z eksploatacji w 1915 r. Jest to dawna szósta śluza międzynarodowej drogi wodnej Wisła-Odra oraz piąta śluza na Kanale Bydgoskim (1774-1915).
Bydgoszcz, Garbary 2
Telefon: +48 52 567 00 05
Garbarnia Buchholza – fabryka skór istniejąca w latach 1845–1990 w Bydgoszczy. Pozostały po niej zabytkowy budynek administracyjny jest siedzibą Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.
Śluza II „Grottgera” – nieistniejąca śluza na Kanale Bydgoskim. Stanowiła jedną z budowli hydrotechnicznych starego odcinka Kanału Bydgoskiego, wyłączonego z eksploatacji w 1915. Jest to dawna trzecia śluza drogi wodnej Wisła-Odra. Istniała w latach 1774–1972.
Śluza Kapuściska – nieistniejąca śluza na rzece Brdzie w Bydgoszczy. Była drugą śluzą na drodze wodnej Wisła-Odra. Istniała w latach 1879-1910.
Bydgoszcz, Nowy Kanał Bydgoski
Śluza Okole – śluza na Kanale Bydgoskim. Stanowi jedną z budowli hydrotechnicznych Kanału Bydgoskiego, zarządzaną przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Jest to śluza nr 3 drogi wodnej Wisła-Odra, która jest elementem międzynarodowej drogi wodnej E-70.
Śluza Czersko Polskie – śluza na rzece Brdzie w Bydgoszczy. Stanowi jedną z budowli hydrotechnicznych Hydrowęzła Czersko Polskie zarządzanego przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jest to śluza nr 1 międzynarodowej drogi wodnej nr 70 Wisła-Odra.
Śluza Osowa Góra – śluza na kanale bydgoskim. Stanowi jedną z budowli hydrotechnicznych kanału bydgoskiego, zarządzaną przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Jest to śluza nr 6 drogi wodnej Wisła-Odra, która jest elementem międzynarodowej drogi wodnej E-70.
Śluza Miejska – śluza na rzece Brdzie w Bydgoszczy. Stanowi jedną z budowli hydrotechnicznych Hydrowęzła Bydgoszcz zarządzanego przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jest to również śluza nr 2 międzynarodowej drogi wodnej E70 Wisła-Odra.
Bydgoszcz, Mennica 10
Młyny Rothera – dawne młyny położone na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.
Śluza IV „Wrocławska” – śluza na Kanale Bydgoskim. Stanowi jedną z budowli hydrotechnicznych starego odcinka Kanału Bydgoskiego, wyłączonego z eksploatacji w 1915 r. Jest to dawna piąta śluza międzynarodowej drogi wodnej Wisła-Odra oraz czwarta śluza na Kanale Bydgoskim (1774-1915).
Śluza VI „Bronikowskiego” – śluza na Kanale Bydgoskim. Stanowi jedną z budowli hydrotechnicznych starego odcinka Kanału Bydgoskiego, wyłączonego z eksploatacji w 1915 r. Jest to dawna siódma śluza międzynarodowej drogi wodnej Wisła-Odra oraz szósta śluza na Kanale Bydgoskim (1774-1915).
Śluza Brdyujście – śluza na rzece Brdzie w Bydgoszczy. Stanowi jedną z budowli hydrotechnicznych Hydrowęzła Czersko Polskie zarządzanego przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Do 1999 r. była pierwszą śluzą na drodze wodnej Wisła-Odra, po czym została wyłączona z eksploatacji.
Śluza Prądy – śluza na Kanale Bydgoskim w Bydgoszczy.

Strony