Bydgoszcz - Rozrywka

Strony

Bydgoszcz, Marszałka Ferdynanda Focha 5
Opera Nova – teatr operowy, pełniący również rolę teatru muzycznego, zlokalizowany w Bydgoszczy, założony w 1956 r., upaństwowiony w 1960 r. Jest jedną z 10 scen operowych w Polsce oraz jedynym tego typu teatrem na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Bydgoszcz, Gdańska 4
Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy – regionalne muzeum powstałe w 1923 r.
Bydgoszcz, Gdańska 173-175
Ogród Fauny Polskiej – ogród zoologiczny w Bydgoszczy, wyspecjalizowany zwłaszcza w hodowli zwierząt krajowych. Godłem OFP jest bocian biały na zielonym tle.
Bydgoszcz, Gdańska 5
Kamienica Augusta Mentzla w Bydgoszczy – kamienica położona w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 5.
Bydgoszcz, Stary Rynek 24
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy – samorządowa jednostka kultury w Bydgoszczy, mieszcząca się w zabytkowych budynkach położonych między Starym Rynkiem, a ul. Długą.
Bydgoszcz, Glinki 1
Exploseum w Bydgoszczy – placówka muzealna w Bydgoszczy, oddział Muzeum Okręgowego im.
Bydgoszcz, Królowej Jadwigi 14
Telefon: +48 52 567 00 07
Muzeum Fotografii w Bydgoszczy – placówka muzealna w Bydgoszczy prezentująca historię fotografii i zabytkowy sprzęt fotograficzny.
Bydgoszcz, Toruńska 30
Telefon: +48 52 371 27 39
Kinoteatr Adria, dawniej zwany Strzelnicą – budynek w Bydgoszczy, przy ul. Toruńskiej 20, pełniący nieprzerwanie od 1867 roku funkcje kulturalne. Do 1938 roku należał do Bydgoskiego Bractwa Kurkowego. Stanowił jedno z najokazalszych założeń typu Établissement w Bydgoszczy.
Bydgoszcz, Aleje Adama Mickiewicza 2
Telefon: +48 52 339 78 13
Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy – największy i najbardziej znany teatr w Bydgoszczy mieszczący się przy al. Adama Mickiewicza 2. Obecnie dyrektorem teatru jest Paweł Łysak.
Bydgoszcz, Mennica 4
Mennica w Bydgoszczy – zakład (mennica) zajmujący się produkcją (biciem) monet oraz medali czynny w latach 1594–1688 w Bydgoszczy. W latach 1627–1644 i 1677–1679 był to jedyny tego typu zakład czynny na terenie Korony Polskiej. W 1621 r.
Bydgoszcz, Inwalidów 26
Izba Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych – muzeum pod patronatem Bydgoskiego Towarzystwa Przyjaciół Kolei; mieści się w budynku dworca kolejowego Bydgoszcz Wschód.
Bydgoszcz, Ryszarda Berwińskiego 4
Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego w Bydgoszczy – jedyna w kraju placówka muzealna prezentująca historię dyplomacji i rządu polskiego na uchodźstwie w Londynie.
Bydgoszcz, Filarecka 1
Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy – muzeum w Bydgoszczy prezentujące historię i działalność wodociągów w Polsce oraz sprzęt i akcesoria wodociągowo-kanalizacyjne, począwszy od okresu staropolskiego, aż po czasy współczesne.
Bydgoszcz, Czerkaska 2
Muzeum Wojsk Lądowych (do 2010 r. Pomorskie Muzeum Wojskowe) – muzeum z siedzibą w Bydgoszczy.
Bydgoszcz, Długa 13-17
Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy – prywatne muzeum w Bydgoszczy prezentujące eksponaty i akcesoria związane z utrzymywaniem higieny przez człowieka, a w szczególności historię produkcji i używania mydła.
Bydgoszcz, Plac Teatralny
Teatr Miejski – dawny budynek teatru, istniejący w Bydgoszczy w latach 1896-1946.
Bydgoszcz, Karola Libelta 5
Izba Pamięci Adama Grzymały-Siedleckiego – placówka muzealna Biblioteki Miejskiej w Bydgoszczy znajdująca się w dawnym mieszkaniu pisarza, w kamiennicy przy ul. Libelta 5 w Bydgoszczy.
Muzeum Wolności i Solidarności w Bydgoszczy – placówka muzealna w Bydgoszczy, służąca ekspozycji pamiątek regionu bydgoskiego NSZZ Solidarność i ruchów opozycyjnych w Polsce lat 70. i 80. XX w.
Bydgoszcz, Marii Skłodowskiej-Curie 4
Muzeum Oświaty w Bydgoszczy – placówka muzealna w Bydgoszczy prezentująca historię, działalność, akcesoria i wyposażenie szkolne w Bydgoszczy i regionie bydgoskim, począwszy od okresu zaboru pruskiego, aż po czasy współczesne.

Strony