Toruń - Rozrywka

Toruń, Rynek Staromiejski 1
Ratusz Staromiejski – główna budowla świecka toruńskiego Starego Miasta, gotycki budynek powstały etapami w ciągu XIII i XIV w., przebudowany w XVII w. i odbudowany po zniszczeniach w XVIII w., jeden z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury mieszczańskiej w środkowej Europie.
Toruń, Rynek Nowomiejski 28
Kościół pw. Trójcy Świętej w Toruniu – dawna świątynia ewangelicka znajdująca się pośrodku Rynku Nowomiejskiego w Toruniu.
Toruń, Poznańska 191-199
Muzeum Fortyfikacji Pancernej Twierdzy Toruń znajduje się w Toruniu. Utworzenie skansenu nastąpiło w maju 2004. Głównym obiektem Skansenu jest Bateria wybudowana w latach 1895-1896. Wzniesiono ją w miejscu ziemnej baterii mobilizacyjnej – A.B. IV z ok. 1890 r. (Armierungs Batterie IV).
Toruń, pl. Teatralny 1
Telefon: 0048 56 6225022
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu – budynek teatru (ówcześnie Teatru Miejskiego) oddano uroczyście do użytku 30 września 1904 r. Zastąpił on gmach teatralny stojący niegdyś przy Rynku Staromiejskim.
Toruń, Franciszkańska 15-21
Planetarium im. W. Dziewulskiego w Toruniu działa od 1994 r. Prezentowane są tu seanse astronomiczne z zakresu wiedzy astronomicznej.
Toruń, Rynek Staromiejski 35
Kamienica Pod Gwiazdą - kamienica mieszczańska znajdująca się w Toruniu we wschodniej pierzei Rynku Staromiejskiego, pod numerem 35.
Toruń, Jana III Sobieskiego 36
Muzeum Artylerii w Toruniu – muzeum wojskowe przy Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. Gen. Józefa Bema w Toruniu, zlokalizowane przy ul. Jana Sobieskiego 36.
Toruń, Wały Generała Władysława Sikorskiego 19
Telefon: +48 56 6228091
Muzeum Etnograficzne im.
Toruń, Franciszkańska 11
Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika – oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, powstałe dzięki staraniom Elżbiety Dzikowskiej, która przekazała kilkaset eksponatów ze wspólnych podróży z Tonym Halikiem.
Toruń, Rynek Staromiejski 1
Muzeum Okręgowe w Toruniu – placówka muzealna zlokalizowana w Toruniu.
Toruń, Rabiańska 9
Telefon: +48 56 6567079
Muzeum Piernika w Toruniu – muzeum piernika założone przez Elżbietę Olszewską w 2006 roku, pierwsze tego typu w Europie. Muzeum mieści się na piętrze zabytkowej kamienicy przy ulicy Rabiańskiej 9 w Toruniu.
Muzeum Techniki i Inżynierii Komunalnej Torunia – muzeum w Toruniu, prowadzone przez Toruńskie Wodociągi, mieszczące się w zabytkowej wieży ciśnień z 1894 na terenie toruńskiego osiedla Bielany.
Toruń, Piernikowa 9
Baj Pomorski jest teatrem działającym w Toruniu. W swojej działalności koncentruje się przede wszystkim na sztukach przeznaczonych dla dzieci, wykorzystując nie tylko lalki, ale sztukę animacji, najnowsze techniki multimedialne i tradycyjna grę aktorską.