Toruń - Religia

Strony

Toruń, Żeglarska 16
Bazylika katedralna Świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Toruniu – gotycki, ceglany kościół, dawna fara toruńskiego Starego Miasta, w okresie średniowiecza miejsce wyboru władz miasta i pochówku patrycjatu.
Toruń, Panny Marii 2
Telefon: 0048 56 6222603
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu – pierwotnie franciszkański, w latach 1557-1724 w rękach protestantów, w latach 1724-1821 bernardynów, od 1830 parafialny. Jedna z trzech zachowanych gotyckich świątyń w zespole staromiejskim Torunia.
Toruń, Rynek Nowomiejski 1
Kościół Świętych Apostołów Jakuba i Filipa w Toruniu - dawna fara Nowego Miasta Torunia, położona jest przy wschodnim narożniku Rynku Nowomiejskiego. Świątynię wzniesiono od roku 1309 do XV stulecia. Wpierw otrzymała prezbiterium, a następnie korpus nawowy z wieżą zachodnią.
Toruń, Bielany, Świętego Józefa 33
Telefon: +48 566544762
Kościół św. Józefa – kościół i klasztor redemptorystów, znajdujący się przy ul. św. Józefa w Toruniu na Bielanach.
Toruń, Świętej Faustyny 7
Parafia Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny Kowalskiej w Toruniu – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Toruń II, z siedzibą w Toruniu. Erygowana 1 maja 1990.
Toruń, Rynek Nowomiejski 28
Kościół pw. Trójcy Świętej w Toruniu – dawna świątynia ewangelicka znajdująca się pośrodku Rynku Nowomiejskiego w Toruniu.
Toruń, Rynek Staromiejski 24
Telefon: 0048 56 6554862
Kościół Świętego Ducha – świątynia rzymskokatolicka w Toruniu. Do 1945 budynek służył jako kościół ewangelicko-augsburski, po czym przeszedł w ręce zakonu jezuitów. Obecnie jest siedzibą prowadzonego przez jezuitów toruńskiego duszpasterstwa akademickiego.
Toruń, Gałczyńskiego 41
Cmentarz św. Jerzego w Toruniu - cmentarz położony w centrum Torunia (między ulicami Gałczyńskiego, Morcinka i Sportową), w pobliżu zespołu staromiejskiego.
Toruń, Poznańska
Barokowy kościół i klasztor poreformacki w Toruniu na Podgórzu – ufundowany w 1644 przez Stanisława Sokołowskiego, starostę dybowskiego i kasztelana bydgoskiego; w 1661 ukończono budowę kościoła, klasztor uległ kasacie w 1832, w 1987 powrócili tu franciszkanie.
Toruń, Strumykowa 8
Kaplica ewangelicko-augsburska w Toruniu – kaplica znajdująca się w Toruniu przy ul. Strumykowej 8.
Toruń, Tadeusza Kościuszki 28/30
Kościół Chrystusa Króla w Toruniu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Toruniu, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Toruń I diecezji toruńskiej.
Toruń, Podgórna 69
Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Toruniu – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Bydgoszcz diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Toruń, Wały gen. W.Sikorskiego 14
Kościół św. Szczepana - kościół parafii ewangelicko-augsburskiej w Toruniu.
Toruń, Plac Świętej Katarzyny 14
Kościół św. Katarzyny w Toruniu - kościół garnizonowy, pierwotnie ewangelicki, od 1920 r. rzymskokatolicki.
Toruń, Wieżowa 10
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Toruniu – ceglany, gotycki kościół położony w dzielnicy Kaszczorek w Toruniu. Położony jest przy ulicy Wieżowej 10, w otoczeniu zieleni, pod skarpą.
Toruń, Rudak, Okólna 178
Kościół Opatrzości Bożej w Toruniu powstał w 1909 roku. Mieści się w dzielnicy Rudak, przy ulicy Okólnej 178. Połączony jest bezpośrednio z salką katechetyczną oraz plebanią. Kościół uznany został za zabytek . 6 września 2009 roku Kościół obchodził 100-lecie. Przeżywano wtedy konsekracje kościoła.
Toruń, Ludwika Rydygiera 21
Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu jest świątynią rzymskokatolicką. Został zbudowany w latach 1986-1993 na terenie parafii według projektu toruńskiego architekta Czesława Sobocińskiego. Pierwszym budowniczym i proboszczem nowego kościoła był ksiądz prałat Bronisław Porzych.
Toruń, Podgórna 74-76
Kościół Matki Boskiej Zwycięskiej w Toruniu, dawniej: kościół św. Jerzego - kościół parafialny pw. Matki Boskiej Zwycięskiej i św. Jerzego przy ul. Podgórnej, w dzielnicy Mokre.
Kościół Matki Bożej Łaskawej w Toruniu - kościół w toruńskiech Czerniewicach.

Strony