Toruń - Muzea

Toruń, Rynek Staromiejski 1
Ratusz Staromiejski – główna budowla świecka toruńskiego Starego Miasta, gotycki budynek powstały etapami w ciągu XIII i XIV w., przebudowany w XVII w. i odbudowany po zniszczeniach w XVIII w., jeden z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury mieszczańskiej w środkowej Europie.
Toruń, Poznańska 191-199
Muzeum Fortyfikacji Pancernej Twierdzy Toruń znajduje się w Toruniu. Utworzenie skansenu nastąpiło w maju 2004. Głównym obiektem Skansenu jest Bateria wybudowana w latach 1895-1896. Wzniesiono ją w miejscu ziemnej baterii mobilizacyjnej – A.B. IV z ok. 1890 r. (Armierungs Batterie IV).
Toruń, Rynek Staromiejski 35
Kamienica Pod Gwiazdą - kamienica mieszczańska znajdująca się w Toruniu we wschodniej pierzei Rynku Staromiejskiego, pod numerem 35.
Toruń, Jana III Sobieskiego 36
Muzeum Artylerii w Toruniu – muzeum wojskowe przy Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. Gen. Józefa Bema w Toruniu, zlokalizowane przy ul. Jana Sobieskiego 36.
Toruń, Franciszkańska 11
Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika – oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, powstałe dzięki staraniom Elżbiety Dzikowskiej, która przekazała kilkaset eksponatów ze wspólnych podróży z Tonym Halikiem.
Toruń, Rynek Staromiejski 1
Muzeum Okręgowe w Toruniu – placówka muzealna zlokalizowana w Toruniu.
Toruń, Rabiańska 9
Telefon: +48 56 6567079
Muzeum Piernika w Toruniu – muzeum piernika założone przez Elżbietę Olszewską w 2006 roku, pierwsze tego typu w Europie. Muzeum mieści się na piętrze zabytkowej kamienicy przy ulicy Rabiańskiej 9 w Toruniu.
Muzeum Techniki i Inżynierii Komunalnej Torunia – muzeum w Toruniu, prowadzone przez Toruńskie Wodociągi, mieszczące się w zabytkowej wieży ciśnień z 1894 na terenie toruńskiego osiedla Bielany.